Šumperská TOP 09 má jasno: Za vše může jeden inzerát

27.01.2013 14:22

Stesku a smutku je na stránkách regionálních hnutí TOP 09 ažaž. Další z nich, tentokrát šumperská TOP 09, vidí za jasnou prohrou svého kandidáta špinavou předvolební kampaň.

Šumperská TOP 09 má jasno: Za vše může jeden inzerát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek čte ve sněmovně ParlamentníListy.cz

"Chtěli jsme slušného prezidenta, ale větší polovina národa si zvolila Miloše Zemana," uvedlo regionální hnutí Topky. V demokracii se podle něj někdy vítězí i nečistými prostředky. "Například dát na poslední chvíli lživý inzerát do nejčtenějšího bulváru… Je smutné, když pak zvolený prezident nazve bulvárem deník MF jen proto, že o něm nepsal jen samou chválu," posteskli si tamní členové.

Zároveň dodali, že jsou pyšní na svého předsedu. Ten již v neděli avizoval, že se i nadále hodlá ucházet o post předsedy TOP 09. Jeho partaj se ovšem v současnosti pohybuje těsně nad hranicí volitelnosti. Je tedy otázkou, zdali by v případě předčasných voleb měla šanci znovu usednout do Poslanecké sněmovny.

Ke kampani se pro ParlamentníListy.cz vyjádřilo rovněž několik politologů.

"Miloš Zeman dokázal vtisknout kampani témata, která byla pro něj výhodná. Jednak to bylo téma nacionalistické, týkající se odsunu Němců a Schwarzenbergových slov na adresu prezidenta Edvarda Beneše. Ale podařilo se mu uplatnit i sociální téma ve spojitosti s heslem Stop Kalouskovi na Hradě. To bylo heslo, které mohlo mobilizovat odpůrce současné dost nepopulární vlády. Spojení těchto dvou témat je příčinou jeho úspěchu i toho, že zvítězil s tak velkým náskokem,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Josef Mlejnek z Katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Fotogalerie: - Zeman prezidentem

Volební štáb Miloše Zemana
Volební štáb Miloše Zemana
Miloš Zeman se stal novým prezidentem České republ...
Ve volebním štábu Miloše Zemana. Miloš Zeman se st...
Ve volebním štábu Miloše Zemana. Miloš Zeman se st...
Ve volebním štábu Miloše Zemana. Miloš Zeman se st...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…