Sundej ten hadr z hlavy! Vystoupení muslimky v show Prostřeno má další dohru, už před celým národem

20. 1. 2016 7:02

Ty teroristko, běž pryč. Sundej ten hadr z hlavy. I takovým urážkám musí podle svých slov čelit šestadvacetiletá muslimka Jekatěrina Novoselová žijící v České republice. Novoselová se účastnila poslední reality show Prostřeno televize Prima. Krátký rozhovor s ní přinesl nejčtenější český deník Blesk.

Sundej ten hadr z hlavy! Vystoupení muslimky v show Prostřeno má další dohru, už před celým národem
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Ekatěrina Novoselová v Prostřeno

Jekatěrina, která pochází z ruské Sibiře, v Česku žije osm let. Nejí vepřové, odmítá alkohol a do soutěže přišla kvůli tomu, aby lidem ukázala islám z jiné stránky. K islámu konvertovala před třemi lety. 

Z nadávek si podle svých slov Jekatěrina nic nedělá, protože lidi, kteří na ni křičí, nebere jako psychicky zdravé. 

„Manžel je tady sedm let. V Sýrii má zbytek rodiny, maminku, tátu, babičku, bratra, sestru a jejich rodiny. Jeho rodiče ze Sýrie odejít nechtějí. Říkají, že je to jejich domov. Bratr by chtěl odjet, je to tam už opravdu těžké,“ řekla Blesku Jekatěrina o svém manželovi. Toho viděla před svatbou pouze třikrát či čtyřikrát. V islámu se nesmí chodit s nikým bez sňatku. Manžel nezná ani její rodinu v Rusku. 

Protihráči ji přijali otevřeně, i přesto, že po nich chtěla, aby nejedli vepřové a nepili alkohol, mužskému soutěžícímu dokonce nepodala ani ruku. „Soutěžící mě dojali. Vůbec jsem neočekávala, že mě takhle přijmou, že jim nevadilo, že nejím vepřové a nemohu alkohol. Myslela jsem, že řeknou ne a budu muset vymyslet, jak to uděláme. Ale oni mě prostě výborně přijali a vůbec jim to nevadilo. Od Čechů jsem takové chování neočekávala,“ uzavřela pro Blesk. 

Drsné komentáře se však po odvysílání pořadu objevily na internetu. „Já bych nepodala ruku jí!“ „Stačilo říci, že jíst s pokrývkou hlavy je u nás pokládáno za nevychovanost a pokud ji nesundá, tak nedostane žádné jídlo.“ „Hnus ty konvertitky.“ „Flundra muslimská chce hned toleranci a nepít celý týden alkohol, šmudla jedna. No, nepodat mi ruku, jebnu dveřma a už se tam neukážu.“ Tak to je jen část příspěvků, které lze najít na Facebooku, ale i na dalších diskusních fórech. 

Diskuse je i na stránkách televize Prima. A hodně ostrá. Namátkou: „Ať jde Prima do prdele. Neumí udělat pořádný pořad, tak sem cpou ty chcípáky a otravujou nám náš život. Oni ať žijou, jak umí, a nelezou k nám, my žijem taky po svém a miliony Čechů neleze k nim.“ Anebo: „Je zajímavé, že se dostala do party, kde jsou všichni milí, chutná jim a všechny nedostatky prominou. To je málokdy, asi je to nařízené, jak se mají chovat a nekritizovat. Nemyslíte? Parta je zmanipulovaná a mají scénář, co říkat. Je to můj názor. Jinak nemám problém s cizinci, pokud se chovají slušně jako lidi.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

11:29 Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

Překonat rozdělení Evropské unie kvótami, to je hlavní cíl, který si stanovil premiér Andrej Babiš v…