Sundejte toho dalajlámu, Bursíku, přikázali památkáři

13.06.2014 20:16

Exministru Martinu Bursíkovi hrozí až dvoumilionová pokuta, píší Novinky.cz. Na svůj dům ve Sněmovní ulici, který je kulturní památkou, totiž vyvěsil obří plachtu s Václavem Havlem, dalajlámou a heslem „Češi podporují Tibet“.

Sundejte toho dalajlámu, Bursíku, přikázali památkáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík s Kateřinou Jacques na pohřbu Václava Havla
reklama

Je to reakce na stanovisko české vlády, která oficiálně uznala, že Tibet je nedílnou součástí Číny. Bursík si se svou partnerkou Kateřinou Jacques stěžují, že místo dopisu z Úřadu vlády, který prý požádali o vysvětlení vládního postoje k Tibetu, dostali dopis, v němž jim magistrát hrozí pokutou.

Bursík s Jacques porušují zákon

„Za umístění billboardu s dalajlámou a Havlem na dům nám nyní hrozí pokuta až dva miliony korun. Na otevřený dopis mnoha neziskových nevládních organizací, podepřený téměř 50 tisíci podpisy, jsme po více než měsíci z Úřadu vlády nedostali žádnou odpověď. Divné věci se tu dějí a není Havla, který by tu spoušť pojmenoval," napsala Jacques na svůj facebookový profil.

Úřad vlády ale namítá, že žádný dopis nepřišel. Podle vyjádření tiskového odboru pouze obdrželi prohlášení účastníků z jednoho veřejného shromáždění, na který vůbec odpovídat nemusejí. Přesto úřad odpověď připravuje.

Jacques uvedla, že transparent z domu nesundají, třebaže se jedná o porušení zákona. „Naše stanovisko je takové, že to sundáme, až nám Úřad vlády odpoví. Je to nedílná součást petice a dopisu," vysvětlila.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…