Švédskému policistovi povolily nervy a sepsal na Facebook, co všechno napáchali v jeho městě imigranti za jediný týden. Během pár minut ho začali vyšetřovat

09.02.2017 16:45

Pořádný rozruch vzbudil ve Švédsku jeden z tamních policistů, Peter Springare, člen jednotky pro boj se závažným zločinem ze 150tisícového města Örebro. Na Facebooku totiž zveřejnil národnostní složení kriminálníků. Informoval o tom server Novinky.cz.

Švédskému policistovi povolily nervy a sepsal na Facebook, co všechno napáchali v jeho městě imigranti za jediný týden. Během pár minut ho začali vyšetřovat
Foto: wikipedia
Popisek: Švédská vlajka.
reklama

„Už mě to kur... unavuje. To, co tady napíšu, není politicky korektní, ale mně už je to jedno. Riskuji kariéru a osobní ohodnocení, přestože je to pravda. Je mi to jedno, protože bych stejně po 47 letech brzy šel do důchodu,“ zahájil svůj příspěvek švédský vyšetřovatel.

Celý text je ZDE.

„Tady je, s čím jsem přišel od pondělí do pátku do styku: znásilnění, znásilnění, loupež, úmyslné ublížení na zdraví, pokus o znásilnění, znásilnění, vydírání...,“ vyjmenovával Peter Springare zločiny, které během pracovního týdne vyšetřoval. Seznam je dlouhý a zločiny se v něm opakují, nejčastěji znásilnění, píše server.

Podle něj pak policista vyjmenoval i národnosti lidí, kteří se měli jmenovaných trestných činů dopustit. „Irák, Irák, Turecko, Sýrie, Afghánistán, Somálsko, Somálsko, znovu Sýrie, původ neznámý, původ neznámý, Švédsko. Polovina podezřelých nemá platné doklady, což obvykle znamená, že lžou o své národnosti a totožnosti,“ napsal dále Springare.

Podle serveru není možné policistovo tvrzení nestranně ověřit, protože statistiky o původu pachatelů trestné činnosti se neevidují.

Policie už na Springarův příspěvek reagovala. Zahájila vnitřní vyšetřování pro podezření, že se dopustil podněcování k rasové nenávisti, uvedl server.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček se o ruských agentech ve Vrběticích měl dozvědět až v sobotu. Petříček to ale věděl mnohem dříve

6:50 Hamáček se o ruských agentech ve Vrběticích měl dozvědět až v sobotu. Petříček to ale věděl mnohem dříve

Zaskakující ministr zahraničních věcí Jan Hamáček se zásadní informace o údajném podílu Ruska na výb…