Švehla z Respektu chtěl veřejně zavařit Dukovi. Místo toho si zle naběhl na vlastní vidle

01.09.2020 20:52

Novinář časopisu Respekt Marek Švehla se zhostil úkolu pořídit rozhovor s českým kardinálem Dominikem Dukou a nedopadlo to pro něj moc dobře. Duka sice nakonec nesouhlasil s jeho publikací, protože rozhovor byl prý veden příliš zaujatě, to ale Respektu nezabránilo v jeho vydání. Arcibiskupství na to reagovalo zveřejněním nahrávky, kde se Švehla ptá s ne příliš rétorickou obratností na údajné spojení církve s nacismem. Novinář si chtěl poté trochu postěžovat na Twitteru, ale tam také narazil.

Švehla z Respektu chtěl veřejně zavařit Dukovi. Místo toho si zle naběhl na vlastní vidle
Foto: FTV Prima
Popisek: Kardinál Dominik Duka v pořadu Partie.

Na nahrávce, zachycující nezveřejněnou část rozhovoru týdeníku Respekt, kterou nyní arcibiskupství zveřejnilo, pokládá zástupce šéfredaktora Respektu Marek Švehla dotaz, kterým míří na údajné spojení církve s nacismem. „Já chci říct, že mnozí kritici namítají, že církev hledá spojence v nacionalisticky smýšlející části společnosti proti liberálům. A už se to jednou nevyplatilo – v případě nacismu, například,“ zazní otázka od novináře. Během své formulace těžce hledá slova a po každém z nich zaznívá dlouhé „ééé“.

Nahrávku si můžete poslechnout ZDE.

Švehla se poté vyjádřil na svém Twitteru, že Duka se měl během rozhovoru rozčílit a křičet poté, jak padly otázky na církev a nacismus. Švehla se také domnívá, že kardinál předal nahrávku přímo ParlamentnímListům.cz, což není, jak se ukázalo, pravda. Jedná se téměř o fake news.

Jestli čekal novinář aspoň trochu uznání, tak musíme říct, že ničeho takového se nedočkal. Uživatelé se mu smějí za neohrabaný projev.

Pražské arcibiskupství ho přímo pod příspěvkem upozornilo na to, že nahrávka nebyla předána ParlamentnímListům.cz, ale byla umístěna na webu arcibiskupství.

Jiní uživatelé upozornili i na to, že kardinál se vlastně vůbec nerozčílil, a Švehla tudíž lže. Není těch fake news nějak moc?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …