Svěrák je nadšen z Čechů. Nejdřív prý sice v krámech vybílili nudle, ale...

25. 3. 2020 18:38

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř dnes i prostřednictvím České televize zazpívali píseň Není nutno jako poděkování všem, kteří bojují s koronavirovou nákazou. A právě Česká televize připravila se Svěrákem rozhovor, ve kterém moderátor známému herci za tento nápad děkoval. Podle Svěráka Češi zvládají krizi dobře a mohli by být vzorem pro ostatní státy.

Svěrák je nadšen z Čechů. Nejdřív prý sice v krámech vybílili nudle, ale...
Foto: Repro ČT
Popisek: Divadelník a zpěvák Zdeněk Svěrák
reklama

Česká televize v reportáži nabídla ukázky, jak lidé po celé České republice známou píseň dua Svěrák a Uhlíř zpívali. V některých městech byla píseň vysílána i do obecních tlampačů jako třeba v Olomouci.

Anketa

Kterou písničku by měl hrát rozhlas pro zlepšení nálady?

hlasovalo: 20028 lidí

„Já jsem se hlavně soustředil, abych nezpíval falešně,“ pobavil redaktora Svěrák. „Ještě nemám zpětnou vazbu čili nevím, jestli to splnilo svůj účel, ale podle esemesek, které dostávám, to nešlo do prázdna a zasáhlo to mnoho srdcí, a to jsem chtěl,“ řekl s tím, že mu známí psali o mnoha lidech, které viděli stát na balkónech a zpívat.

Svěrák také zhodnotil současnou náladu v České republice. „Já jsem příjemně překvapen, jak se naše společnost chová. Po počátečním vybílování krámů s trvanlivými nudlemi se teď dějí daleko lepší věci a myslím, soudě podle chování lidí, že to všechno zvládneme,“ je optimista Svěrák.

Známý herec také připomněl, že to není první solidární věc, kterou dělal. „Jestli si vzpomínáte, tak my děláme ve Stardance to benefiční kolo vozíčkářů, tak tam už jsem byl vždy příjemně překvapen, kolik milionů lze od lidí dostat, přestože sami nemají v rodině vozíčkáře,“ popsal Svěrák, podle kterého je k solidaritě naše společnost vychovávána a daří se to.

Na dotaz, zda má Svěrák nějakou radu, jak projít budoucí ekonomickou krizí, reagoval pobaveně, že by sám potřeboval nějaké rady. „Ale myslím si, že v jistém smyslu z toho vyjdeme posílení, je to zkušenost, a myslím, že v některých ohledech můžeme být jiným státům vzorem,“ pochválil Českou republiku Svěrák.

Vrátil se také k pozoruhodné shodě náhod, kdy ještě začátkem března hrál s divadlem Járy Cimrmana v dnes uzavřené Litovli. „To, že teď nehrajeme, je pro mě absťák, takhle nějak asi budu žít, až nebudu moct hrát divadlo. To bude hrozně nepříjemné, ale nedá se s tím nic dělat,“ dodal Svěrák, že to teď bude muset nějakou dobu vydržet.

Na závěr Svěrák prozradil název připravované pohádky, pro kterou napsal scénář, Čerti nejsou. „Moc děkuju za rozhovor a za ten nápad, který jste měl, mějte se dobře a hodně zdraví,“ pochválil Svěráka moderátor České televize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…