Svěrák je vůl, zaznělo včera. Doktor Macek dnes přidal rázné slovo a historku se svou maminkou

03.10.2013 13:21

Bývalý politik Miroslav Macek se ve své čtvrteční glose pustil do Zdeňka Svěráka za to, že chce žalovat Tomáše Úlehlu z pravicového volebního bloku Hlavu vzhůru!. Nelíbí se mu totiž, že v „hymně“, kterou Úlehla složil, použil slov „metelesku blesku“.

Svěrák je vůl, zaznělo včera. Doktor Macek dnes přidal rázné slovo a historku se svou maminkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„Exposlanec ODS a nynější kandidát na poslance za hnutí Hlavu vzhůru! Tomáš Úlehla napsal přiblblou předvolební písničku. Nikdo by si toho nevšiml, nebýt toho, že v ní použil slovní spojení metelesku blesku, na které si dělá podivný nárok Zdeněk Svěrák, neb je použil v jednom ze svých filmů. A Zdeněk Svěrák, nemaje rád Bobošíkovou, podlehl akutní blbitidě a chce jej za to zažalovat,“ glosuje Macek.

Štěpánek: Svěrák je vůl

„Rád bych upozornil Zdeňka Svěráka,“ pokračuje, „že metelesku blesku na mne sem tam pokřikla moje matka už v dobách těsně poválečných (většinou, když jsem se loudal se smetákem k metení dvorku) a dozajista si ani ona toto slovní spojení nevymyslila. Lze tedy s úspěchem předpokládat, že jej i Zdeněk Svěrák někde někdy slyšel a pak použil ve filmu. Že mu mezitím paměť zastřela dávno slyšené, je pochopitelné. Ovšem jeho případná žaloba je už za hranicemi chápání zdravého rozumu,“ dodává.

Do Svěráka se ale pustili i další. Například hudebník, publicista a člen ODS Petr Štěpánek ho na Facebooku označil za vola. „Ten hodný pán Zdeněk Svěrák je zřejmě ještě větší vůl, než si myslím od té doby, co vymyslel termín 'kulturně-mediální fronta' a co si spolu s dalšími podobnými výtečníky pro sebe ukradl Českou televizi,“ nebere si servítky Štěpánek.

Co napsal přesně doktor Macek:

Exposlanec ODS a nynější kandidát na poslance za hnutí „Hlavu vzhůru!“ Tomáš Úlehla napsal přiblblou předvolební písničku. Nikdo by si toho nevšiml, nebýt toho, že v ní použil slovní spojení „metelesku blesku“, na které si dělá podivný nárok Zdeněk Svěrák, neb je použil v jednom ze svých filmů. A Zdeněk Svěrák, nemaje rád Bobošíkovou, podlehl akutní blbitidě a chce jej za to zažalovat. Rád bych upozornil Zdeňka Svěráka, že „metelesku blesku“ na mne sem tam pokřikla moje matka už v dobách těsně poválečných (většinou, když jsem se loudal se smetákem k metení dvorku) a dozajista si ani ona toto slovní spojení nevymyslila. Lze tedy s úspěchem předpokládat, že jej i Zdeněk Svěrák někde někdy slyšel a pak použil ve filmu. Že mu mezitím paměť zastřela dávno slyšené, je pochopitelné. Ovšem jeho případná žaloba je už za hranicemi chápání zdravého rozumu…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…