Světoznámý režisér se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik. A toto vzkázal na Západ

15.12.2020 18:18

Americký režisér Oliver Stone se nechal očkovat ruskou vakcínou. Píše o tom server Echo24.cz. Stone, jenž je dlouhodobým příznivcem Ruska a jeho hlavy státu Vladimira Putina, nechápe, proč ji Západ ignoruje.

Světoznámý režisér se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik. A toto vzkázal na Západ
Foto: pixabay.com
Popisek: Očkování - ilustrační foto

Ruská vakcína Sputnik je tou, kterou si Stone vybral pro své očkování proti koronaviru. Podle svých slov byl očkován před několika dny. „Zatím nevím, jak je ruská vakcína účinná, ale slyšel jsem o ní mnoho pozitiv. Ještě musím dostat druhou injekci,“ řekl několik dní poté, co očkování dostal, Stone. Sám prý nechápe, proč tuto vakcínu Západ ignoruje. 

Sputnik podle svých výrobců má účinnost 91,4 procenta. Toto oznámili výrobci ruské vakcíny na základě nových dat z posledního kontrolního bodu. Zároveň ústav Nikolaje Gamaleji a Ruského fondu přímých investic uvedl, že preparát chrání se stoprocentní účinností těžké případy nemoci. 

Zároveň se podle zprávy nevyskytly během klinických testů žádné nečekané nežádoucí reakce na vakcínu. 

Rusko hromadné očkování zahájilo před časem, bylo již naočkováno přes 200 tisíc lidí. Kdo se zatím vakcínou očkovat nenechal, je ruská hlava státu Vladimir Putin. Ten chce počkat až na zveřejnění finálních klinických výsledků ruské vakcíny a až poté se ohledně očkování rozhodne. Jedna z jeho dcer však prý vakcínu vyzkoušela.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová: Putin je tisíckrát horší než zemětřesení v Turecku

16:36 Němcová: Putin je tisíckrát horší než zemětřesení v Turecku

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) se po ničivém zemětřesení v Turecku a Sýrii pustila do kritiky rus…