Svobodný dal dohromady hodně, hodně čísel o muslimech. Není to nic hezkého

31.08.2015 12:07

Publicista Josef Zbořil zveřejnil na svém blogu výběr statistik ze zemí islámského světa a muslimských komunit. Muslimové z nich vycházejí jako negramotní extremisté, kteří se nerozpakují vztáhnout ruku na ženu, zotročovat a zabíjet se navzájem.

Svobodný dal dohromady hodně, hodně čísel o muslimech. Není to nic hezkého
Foto: Hans Štembera
Popisek: Modlitba k Alláhovi

Zbořil v úvodu svého výčtu poukazuje na to, že muslimové zatěžují sociální systémy evropských zemí a plní jejich věznice. V Dánsku prý sice tvoří 5 % populace, ale dostávají rovných 40 % výdajů na sociální zabezpečení. Ve Francii zase představují 12 % populace, ale dosahují 60 až 70 % všech vězňů ve francouzských věznicích.

Publicista dále uvádí, že muslimové se ve velkém podíleli a podílejí na obchodu s otroky. Mezi šestnáctým a devatenáctým stoletím údajně zajali a následně prodali do muslimského obchodu s otroky zhruba milion a čtvrt evropských bílých křesťanů. Ve středověku prý Arabové zotročili dvakrát tolik Afričanů, než kolik jich bylo přepraveno přes Atlantický oceán na americký kontinent. A v samotné Mauritánii či Súdánu v zotročování pokračují dodnes.

Celých 91 % všech zabití ze cti je dle Zbořila vykonáváno muslimy. Stejné procento jordánských vysokoškolských studentů kupříkladu schvaluje bití žen a mezi přijatelné důvody patří špatně uvařené jídlo. Turecko převyšuje Evropu a USA v případech násilí na ženách, kdy je 4 z 10 žen bito svými manžely a 4 z pěti žen na středním východě je sexuálně zneužito ve věku 3 až 6 let rodinným příslušníkem.

Zbořil také zjistil, že téměř 80 % mešit v USA káže protizápadní extrémismus a že více než 95 % všech sebevražedných bombových útoků provedených po celém světě je spácháno muslimy. Muslimové se navíc nerozpakují zabíjet mezi sebou. Od roku 1948 bylo v konfliktech zabito 11 milionů muslimů, přičemž 90 % z nich bylo zabito jinými muslimy a 0,3 až 0,9 % (z různých zdrojů 35 až 90 tisíc) jich bylo zabito v konfliktech s Izraelem.

Nelichotivě vyznívají pro muslimy i statistiky týkající se školství. Celosvětově šest z deseti muslimů stále ještě neumí číst (v porovnání s 2 z 10 lidí v „křesťanském světě“). V 57 zemích Organizace Islámské Spolupráce je 8,5 vědců/inženýrů/techniků na 1000 obyvatel, zatímco světový průměr činí 40,7 a pouze 8 % Egypťanů, 11 % Malajců a 22 % Turků souhlasí s Darwinovou teorií, že je nejpravděpodobnější nebo zcela jistě pravdivou.

Celý Zbořilův komentář, včetně statistického výčtu ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin? Nevěř Rusovi, i když mluví pravdu, říká Pavel Nový. Už tam nejedu, sdělil Krampol. Rusko si nic jiného nezaslouží, pravil Milota. A režisér Svoboda, ta TOP 09 a Ringo Čech...

4:44 Putin? Nevěř Rusovi, i když mluví pravdu, říká Pavel Nový. Už tam nejedu, sdělil Krampol. Rusko si nic jiného nezaslouží, pravil Milota. A režisér Svoboda, ta TOP 09 a Ringo Čech...

ANKETA „Při úporném tlaku Západu na Rusko, který trvá už několik let, je Putin pro svět spíše přízni…