Svůj Twitter mám znovu pod kontrolou, hlásí Sobotka po útoku na jeho účet

23.12.2015 20:20 | Zprávy
autor: čtk

Na twitterový účet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes zaútočili hackeři. Kolem desáté hodiny dopoledne se na něm objevily komentáře vyzývající k nenávisti vůči uprchlíkům. Opětovnou kontrolu nad účtem, který sledují tisíce lidí, se podařilo obnovit v pět odpoledne. Sobotka to oznámil prostřednictvím tweetu. Úřad vlády kvůli útoku podal trestní oznámení.

Svůj Twitter mám znovu pod kontrolou, hlásí Sobotka po útoku na jeho účet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Hezký večer z Ostravy. Útok hackerů se podařilo zastavit, svůj účet mám opět pod kontrolou. Děkuji všem za podporu!“ vzkázal ze sociální sítě premiér.

Falešné tweety, které vyzývaly k boji proti uprchlíkům a označovaly je za invazní armádu, zůstaly na profilu předsedy vlády přibližně sedm hodin. Vzkazy obsahovaly i odkazy na články a videa podněcující strach z uprchlíků a nenávist vůči nim. Mluvčí vlády Martin Ayrer po odhalení útoku informoval, že zveřejněné příspěvky nemají nic společného s názory či politikou premiéra nebo vlády ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…