Syndikát novinářů je znepokojen Zemanovými výroky na adresu médií

14. 3. 2013 17:36

Syndikát novinářů je znepokojen tím, že prezident Miloš Zeman při inauguračním projevu podstatnou část českých médií postavil na roveň organizovanému zločinu a neonacistickým bojůvkám. Vyplývá to z otevřeného dopisu, který Syndikát novinářů prezidentovi zaslal.

Syndikát novinářů je znepokojen Zemanovými výroky na adresu médií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

"Toto zařazení podstatné části českých médií je zarážející tím více, že podle našeho pevného přesvědčení právě valná část českých médií na nebezpečí spojená s organizovaným zločinem a jeho prorůstáním do politiky a na ohrožování demokracie v České republice extremistickými hnutími vytrvale a soustavně poukazuje," stojí v dopisu, který podepsal předseda syndikátu Adam Černý.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman v inauguračním projevu označil podstatnou část českých médií za jeden ze tří ostrovů negativní deviace s tím, že se zaměřují na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním. "Proto pokládáme za nutné se proti Vašemu paušálně vyznívajícímu obvinění českých médií, které neobsahovalo žádné konkrétní důkazy a argumenty, zásadně ohradit," uvedl k tomu syndikát.

Podle syndikátu lze pochopit, že se Zemana mohla dotknout leckterá tvrzení, která na jeho adresu z médií zazněla, především v průběhu kampaně před prezidentskou volbou. "Ale jako přesvědčený demokrat a milovník citátů budete jistě souhlasit s Voltairovým výrokem: 'Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat', protože na této zásadě francouzského myslitele stojí svoboda projevu a svobodná výměna názorů, ať už s nimi souhlasíme, anebo ne," uvedl syndikát.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…