Sypejme ptáčkům, vyzval komunista

05.12.2013 12:14

Předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik se v tiskovém prohlášení obrátil na občany se závažnou výzvou. V turbulentní politické době prý zapomínáme, že meteorologové předpovídají v blízké budoucnosti mrazy a přívaly sněhu. A to může fatálně ohrozit ptactvo. Proto bychom neměli být lhostejní a postarat se ptáčkům o plná krmítka.

Sypejme ptáčkům, vyzval komunista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

V lese se podle poslance KSČM o zvířata postarají myslivci, i když i tam mohou lidé vypomoci, když se domluví na dokrmování zvěře. Hlavní problém však poslanec vidí jinde. „Připadá mi, že však všichni zapomínáme na ptáky, kteří žijí ve volné přírodě,“ píše.

Na jeho domovské Vysočině prý děti začaly vyrábět a umísťovat dřevěná krmítka. Jenže ta prý sama o sobě hladovému ptactvu příliš neposlouží, je třeba je dosypávat. „A tak bych Vás chtěl poprosit, pokud taková krmítka najdete i v jiných koutech naší republiky, dejte do nich ptákům krmení,“ vyzývá komunista.

Je však třeba dbát na to, abychom sypali pouze takové krmení, které ptákům neublíží. Poslanec poznamenává, že krmení není ani příliš finančně náročné Kromě toho je prý možné obstarávat ptáčkům krmení rovněž na vlastních balkónech.

„Rychlý přechod relativně teplého počasí v zimní mrazivé by mohl ptákům ublížit. Keře a země zasypaná sněhem jim neskýtá příliš možností ve vyhledávání potravy,“ upozorňuje předseda poslaneckého klubu. Lidská pomoc pro ně může být otázkou života a smrti. „Takže, sypejme ptáčkům,“ končí tiskové prohlášení předsedy klubu.    

Co přesně napsal předseda klubu KSČM Pavel Kováčik:

Sypejme ptáčkům

Meteorologové hlásí přívaly sněhu a zimu. V lese se o zvířata a jejich krmení postarají, pokud to jen trochu jde, myslivci. I když i tam je možné pomoci a domluvit se s nimi na dokrmování zvěře. Připadá mi, že však všichni zapomínáme na ptáky, kteří žijí ve volné přírodě. U nás na Vysočině teď jedna ze škol podpořila dětskou iniciativu. Děti začaly vyrábět dřevěná ptačí krmítka a umísťovat je na různých místech. A tak bych Vás chtěl poprosit, pokud taková krmítka najdete i v jiných koutech naší republiky, dejte do nich ptákům krmení. A to takové, které jim neublíží. Vždyť ptačí svět okolo nás nám dotváří obraz přírody a mnohdy i na sídlištích vidíme ptáky, které naše děti znají už pouze z obrázků ve svých učebnicích. Krmítka je možné umístit i na balkóny, různé římsy a nijak zvlášť nás finančně nezatíží ani krmení. A právě rychlý přechod relativně teplého počasí v zimní mrazivé by mohl ptákům ublížit. Keře a země zasypaná sněhem jim neskýtá příliš možností ve vyhledávání potravy. A tak tato lidská pomoc může být mnohdy i záchranou jejich životů. Takže, sypejme ptáčkům.

Ing. Pavel Kováčik, předseda poslaneckého klubu KSČM

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pamatuji si vás z odposlechů! Babiš splnil zákon, co se tu vlastně řeší? Marie Benešová zmrazila poslance, pořádně

18:41 Pamatuji si vás z odposlechů! Babiš splnil zákon, co se tu vlastně řeší? Marie Benešová zmrazila poslance, pořádně

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová se dnes na schůzi Poslanecké sněmovny bránila kritice, která…