Sýrie: Průser! Bude zle, padlo. Tereza Spencerová píše o USA

22.10.2019 9:37 | Zprávy
autor: kas

Za své rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze Sýrie, které vedlo k útoku tureckých sil, sklidil americký prezident Donald Trump kritiku z mnoha stran. A nyní podle všeho obrací a američtí vojáci ze Sýrie úplně nezmizí. Píše o tom analytička Tereza Spencerová ve své Ranní kávičce na TV Prima. A dodává, že když se Američané už stáhli, tak jejich základny zabrali Syřané a Rusové, takže se jim bude těžko vracet. Novinářka Markéta Kutilová, která v Sýrii byla nedávno, hovoří rovnou o „průseru“.

Sýrie: Průser! Bude zle, padlo. Tereza Spencerová píše o USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti turecké invazi v Sýrii. Pořádala Česká pirátská strana

Spencerová píše, že Trump proměnil syrskou válku z boje proti Islámskému státu na boj o ropu. „Aby USA dál mohly energeticky škrtit ‚Asada‘ a s ním i celou Sýrii a uklidnit domácí jestřáby, že se američtí vojáci ze Sýrie nestahují,“ zdůvodňuje Spencerová. Podle BBC budou na některých pozicích v Sýrii americké jednotky ponechány, oficiálně kvůli ochraně ropných polí proti zneužití Islámským státem.

Tento argument prý nebyl dostatečně důstojný. Takže nová verze je, že by na severovýchodě Sýrie zůstali američtí vojáci kvůli ochraně „znepokojených“, tedy Izraele a Jordánska. „Izrael ani Jordánsko nijak nedávají najevo, že by měly s americkým odsunem velký problém, i když izraelská média hrají kartu ‚zrady Kurdů‘ o sto šest,“ dodává analytička.

Jak analytička čerpá ze serveru TheHill, ministr zahraničí Mike Pompeo řekl, že v případě nutnosti je Trump připraven použít vojenskou sílu. „Tam, kde vidíme ohrožení amerických zájmů nebo nutnost udržovat určité normy, použijeme všechny prostředky, které máme k dispozici,“ uvedl dle TheHill. Nicméně server dodává, že není známo, zda to byl komentář přímo k situaci v Sýrii.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…