Syrská ambasáda v Praze zuří. Toto vzkazuje Donaldu Trumpovi za útok v Sýrii

07.04.2017 16:47

Syrská ambasáda v Praze se vyjádřila k americkému raketovému útoku na armádní základnu u města Homs. Podle velvyslanectví jde o jasný akt agrese proti suverénnímu státu. Vyjádření syrské ambasády má server ParlamentníListy.cz k dispozici.

Syrská ambasáda v Praze zuří. Toto vzkazuje Donaldu Trumpovi za útok v Sýrii
Foto: archív autora
Popisek: US letecký útok Sýrie

Americký prezident Donald Trump nařídil v noci na dnešek našeho času cílený raketový útok na syrskou armádní základnu, odkud měla startovat letadla, která údajně nedávno použila chemické zbraně proti civilnímu obyvatelstvu. Západ nepochybuje o tom, že za použitím zbraní hromadného ničení stojí vláda Bašára Asada.

Syrská ambasáda v Praze to však vidí jinak. Obviňuje Trumpa z toho, že pomáhá teroristům. „Útok na syrskou armádu v čase, kdy tato armáda efektivně čelí terorismu na území Sýrie, je jasným pokusem o oslabení této armádu, což je v konečném důsledku posílení různých teroristických skupin na území Sýrie. Tato agrese proti Sýrii není první . Minulý rok v oblasti Der Al-Zour americká armáda útočila a zabila více než 60 syrských vojáků a tím takzvanému Islámskému státu pomohla ovládnout celou oblast,“ stojí v prohlášení ambasády.

Vláda Bašára Asada odmítá, že by chemické zbraně použila. Jejich užití považuje za strašlivé a žádá prošetření barbarského útoku. Jeho viník musí být nalezen. V tuto chvíli prý ale Washington vyslal vzkaz rebelům, které syrská ambasáda v Praze také považuje za teroristy, že mohou použít chemické zbraně vždy, když budou prohrávat a ještě se jim dostane pomoci z USA. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kotleba drtil vládu. „A co pak, odvezete je do lágru?“ Slovensko ve varu

8:28 VIDEO Kotleba drtil vládu. „A co pak, odvezete je do lágru?“ Slovensko ve varu

Na Slovensku přijali zákon, který zvýhodňuje očkované před neočkovanými. Marek Kotleba, bratr asi ne…