Systém očkování nefunguje dobře, podle SPD by klíčovou roli měli hrát praktičtí lékaři

25.01.2021 22:29

Očkování je hlavním tématem již od konce minulého roku. V současné chvíli je vakcín nedostatek a termíny se neustále posouvají. „Vládní systém očkování nefunguje dobře. Občané v rizikových skupinách, kteří očkování dobrovolně chtějí, by měli být naočkováni rychle,“ uvedl svůj názor předseda SPD Tomio Okamura.

Systém očkování nefunguje dobře, podle SPD by klíčovou roli měli hrát praktičtí lékaři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama
SPD zastává názor, že očkování by mělo být dobrovolné a odmítá diskriminaci lidí, kteří se nechtějí nechat naočkovat. Tomio Okamura na svém facebooku zhodnotil současný registrační systém a strategii očkování. „Tento materiál přichází jednak v časovém skluzu a je také závislý na dostupnosti očkovacích látek pro definované skupiny obyvatelstva s cílem proočkování minimálně 70 procent celkové populace. Podle první fáze má být prováděno v souladu se stanovenou prioritizací nejrizikovějších skupin, tedy skupina seniorů (80+), senioři v zařízeních pobytových sociálních služeb a personál o ně pečující, klienti v domovech pro osoby se zdravotním postižením a odlehčovacích služeb a zdravotníci přednostně poskytující péči pacientům s nemocí covid-19,“ uvedl Okamura s tím, že schéma je komplikované a pro běžné důchodce bez znalosti internetu těžko pochopitelné. 
 

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10226 lidí
Navíc upozornil na fakt, že systém po uvedení do provozu dne 15. ledna v 08:00 hodin po 90 minutách zkolaboval. 
 
„Pokud je ale kvůli EU vakcín nedostatek a nevíme kolik a jakých druhů jich budeme v následujících měsících mít, je logistika a metodika strategie očkování na vodě. K tomu je zároveň potřebný dostatek vakcinačního materiálu (jehly, stříkačky) a zejména kapacit na provádění vakcinací. Ty však ve všech krajích a státních zdravotnických zařízeních nejsou,“ varuje Okamura. 
 
Klíčovou roli by měli podle názoru SPD hrát zejména praktičtí lékaři, kteří znají své pacienty. „Mají podmínky pro očkování, a nikoliv vládou vytváření nějakých alternativních paralelních registračních způsobů, když údaje o svých pojištěncích mají např. i zdravotní pojišťovny,“ myslí si předseda SPD. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…