TOP 09 čeká sněm. Post šéfky chce obhájit Markéta Pekarová Adamová

20.11.2021 6:30

TOP 09 si dnes na sněmu v Praze zvolí vedení na další dva roky. Očekává se, že místo předsedkyně obhájí Markéta Pekarová Adamová, která dovedla TOP 09 k vítězství ve sněmovních volbách v koalici Spolu, tedy s ODS a KDU-ČSL, a stala se předsedkyní Sněmovny.

TOP 09 čeká sněm. Post šéfky chce obhájit Markéta Pekarová Adamová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně sněmovny Markéta Adamová Pekarová

Sněm se bude kvůli zhoršené epidemické situaci v souvislosti s nemocí covid-19 konat částečně on-line. Na místě budou podle mluvčího strany Vladana Vaňka fyzicky přítomni pouze členové nejužšího vedení strany a také část kandidátů do předsednictva, kteří v sále přednesou své kandidátské projevy.

Kandidaturu na předsedu strany kromě nynější šéfky nikdo neoznámil. Jediným adeptem na funkci prvního místopředsedy je senátor Tomáš Czernin, který tuto pozici zastává od posledního sněmu, kdy byl protikandidátem Pekarové Adamové.

Kandidátů na řadové místopředsedy TOP 09 je více. Tyto funkce budou obhajovat poslanci Vlastimil Válek a Jan Jakob, šéf karlovarské krajské organizace strany Lukáš Otys a senátor Herbert Pavera. Jejich protikandidáty budou také na základě nominací z krajů europoslanec a někdejší předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a staronový poslanec a bývalý místopředseda strany Michal Kučera. Podle mluvčího nelze vyloučit ani další nominace přímo na sněmu.

Součástí sněmu, kterého se má zúčastnit 182 delegátů, bude tradičně vystoupení hostů či projev čestného předsedy strany Karla Schwarzenberga. Sněm bude mít kromě volby předsednictva a výkonného výboru strany na programu volbu smírčího výboru a celostátní revizní komise. Rozhodnout má o změnách stanov, které se týkají například vyloučení ze strany, a schvalovat zprávu o hospodaření.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…