„Žádost policie směřuje na skutky či činy poslanců, které nesouvisejí s výkonem jejich poslaneckého mandátu. V době spáchání těchto skutků totiž oba nebyli poslanci Parlamentu České republiky. A dále je tady argument, že jejich případným vydáním k trestnímu stíhání není nikterak ohroženo fungování Parlamentu nebo Poslanecké sněmovny,“ řekl novinářům Martin Plíšek (TOP 09). Podle něj o vině a nevině musí rozhodnout nezávislé soudy.
Je vůbec nepředstavitelné, že o tom vůbec musíme hlasovat. V jakékoli jiné západoevropské demokracii by tito dva pánové dávno složili své mandáty a opustili politiku,“ řekl Kučera. Podotkl také, že při projednávání policejní žádosti o vydání čeká od Babiše emotivní výroky, v nichž by mohlo zaznít i napadání ostatních politických stran.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
muniční iniciativa
Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji
Další články z rubriky
16:35 Vybouraný Turek: Objevilo se nové VIDEO. Ale také připomínka
Český mediální prostor už druhý den ovládá nehoda, jejímž účastníkem byl poslanec Motoristů Filip Tu…
- 12:20 Pavel je jen notář. Po Ševčíkově show v TV přišla ještě tvrdší slova
- 10:24 „A proto odcházíme!“ Politická vražda? Mrtvá ministryně se nebála ani EU
- 7:44 Varování: Pavlova podaná ruka je ve skutečnosti pěst
- 17:10 Přiznejte se, jinak nemáte šanci na podmínečné propuštění? Spolek bije na poplach
- 18:24 Ústavní právník: A co chce Pavel s Babišem projednávat?


