TOP 09 rozhodne, zda ji povede Czernin, nebo Pekarová Adamová

24.11.2019 6:43

Sněm opoziční TOP 09 rozhodne, zda tuto stranu povede senátor Tomáš Czernin, nebo poslankyně Markéta Pekarová Adamová. Vítězný kandidát nahradí europoslance Jiřího Pospíšila, který se o místo v čele TOP 09 znovu neuchází. Delegáti sněmu budou volit i další členy předsednictva.

TOP 09 rozhodne, zda ji povede Czernin, nebo Pekarová Adamová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Czernin

Volba předsedy by mohla naznačit další směřování strany. Zatímco nynější řadový místopředseda Czernin je řazen mezi konzervativnější politiky, první místopředsedkyně Pekarová Adamová je orientovaná liberálněji.

Nikdo jiný než kandidáti na předsedu nebyl nominován do volby prvního místopředsedy. Na místopředsedy nominovaly krajské organizace například senátora Herberta Paveru, někdejšího ministerského náměstka Tomáše Tesaře, dosavadního místopředsedu Marka Ženíška a starostu Roztok u Prahy Jana Jakoba.

Hned po svém vzniku před deseti lety získala TOP 09 s programem vymezujícím se proti ČSSD a ODS 41 poslaneckých mandátů. V posledních sněmovních volbách jen těsně překročila pětiprocentní hranici pro vstup do dolní komory Parlamentu a skončila jako druhá nejslabší opoziční strana se sedmi poslanci. Nyní jí průzkumy přisuzují zhruba stejný podíl voličů.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

dezinfománie

Dobrý den, zajímalo by mě, co si myslíte o tomto komentáři Zahradila -https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Zaznamenanihodne-vyrony-dezinfomanie-755567. Dále by mě zajímalo, co s těmi dezinformacemi pořád máte a co za ně vlastně považujete? Protože se zdá, že tato vl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš: „Konečná a ten Turek.“ „Máme plán. Ukážeme ho.“

8:47 Babiš: „Konečná a ten Turek.“ „Máme plán. Ukážeme ho.“

Konečná a Filip Turek, s nimi se dá alespoň bavit, řekl na předvolební akci lídr ANO Andrej Babiš. H…