TOP 09 v průzkumech padá a padá a padá... Jak je to možné, kroutil hlavou Moravec

4. 9. 2016 13:50

Volební model TNS Aisa pro Otázky Václava Moravce ukázal, že hnutí ANO si stále s přehledem drží první místo v popularitě mezi voliči. Daleko za ním se ODS začíná pomalu blížit třetím komunistům, zatímco TOP 09 a lidovci se podle této agentury drží těsně nad hranicí potřebnou pro vstup do sněmovny.

TOP 09 v průzkumech padá a padá a padá... Jak je to možné, kroutil hlavou Moravec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor OVM Václav Moravec

Hnutí ANO by podle průzkumu TNS Aisa, který byl jako tradičně prezentován v rámci Otázek, získalo 29,5 procenta. Kvalitu tohoto výsledku ještě zvyšuje fakt, že ČSSD, největší rival Babišova hnutí, by si připsala pouhých 18 procent.

Třetí jsou stále komunisté s 11 procenty, se ziskem 9,5 se k nim však už blíží ODS. Naopak další dvě sněmovní strany jsou jen těsně nad hranicí postupu – TOP 09 se 6,5 procenta a lidovci přibližně s pěti procenty, což je přesně „na hraně“.

Autor výzkumu Bronislav Kvasnička vysvětloval především propad, kterému v posledních měsících čelí TOP 09. Moderátor Moravec totiž překvapeně kroutil hlavou, proč se tato strana už tak dlouho stále propadá. „Byť TOP 09 je v opozici, její voliči hodnotí situaci poměrně pozitivně. Dokonce lépe než voliči koaliční KDU-ČSL,“ objasňoval expert.

Moravce v průzkumu zaujalo, že před krajskými volbami klesá „věrnost“ voličů stranám a lidé se rozhlížejí i po jiných subjektech. Kvasnička mu to vysvětlil tak, že lidé před volbami vždy více zvažují různé možnosti než v mezidobí. Navíc po třech letech úřadování vlády již mají konkrétní výsledky jejího vládnutí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

10:40 Milion chvilek: Jak to dopadne? Po Ovčáčkovi promluvili i jiní. Nastane prý zvrat

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz konstatoval, že demonstrace na Letné …