Ta bramboračka, co tu byla, už vyhnala lidi do ulic! V rádiu se rozpovídal nástupce Babiše na ministerstvu

19.05.2017 18:10

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl budoucí ministr financí Ivan Pilný (ANO). Své řekl nejen k vládní krizi, ale i k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi.

Ta bramboračka, co tu byla, už vyhnala lidi do ulic! V rádiu se rozpovídal nástupce Babiše na ministerstvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Pilný
reklama

„Nálepku rebel odmítám. Já neustále hájím jen svůj názor,“ podotkl dále Pilný. Ministerský post podle něj přijal proto, že ta bramboračka, co tu byla, už vyhnala lidi do ulic. K Andreji Babišovi má, jak tvrdí, korektní vztah. „Probíhá mezi námi diskuse,“ dodal s tím, že s Babišem se však nikdy nepohádal. „Diskutovali jsem ale například o elektronické evidenci tržeb,“ řekl.

Pilný vyvrátil také to, že by někdy v minulosti nějak spolupracoval s Agrofertem. Vyjádřil se však také ke korunovým dluhopisům. „To udělal exministr Miroslav Kalousek. Nechápu, proč se ty podmínky odpuštění daně nevztahovaly jen na státní dluhopisy. Nechápu, proč to bylo takhle široko otevřeno. Nepodezírám pana Kalouska z toho, že by byl hloupý, ale spíš se ptám, kdo si to objednal,“ řekl. Babiš podle něj postupoval dle zákona. „Nevidím na tom nic etického nebo neetického,“ podotkl.

Finanční správa, která nyní situaci řeší, je podle něj nezávislá a jemu nepodléhá. Nehodlá ani odvolávat šéfa Generálního finančního ředitelství Martina Janečka. „Nemám výhrady, jen by si mohl dávat pozor na svá mediální prohlášení,“ řekl Pilný.

Skutečná příčina vládní krize je v padajících preferencích ČSSD, míní také Pilný. Zároveň uvedl, že celá štvanice na Babiše paralyzovala činnost Sněmovny. „Pan Babiš má skutečně střet zájmů, s tím vstupoval do vlády. Pan premiér o něm tři roky věděl,“ dodal.

„Nikdy jsem nepřistihl pana ministra, aby média ovlivňoval. To by byl blázen,“ vyjádřil se také Pilný k nahrávkám, jež unikly a na nichž je Babiš hovořící s někdejším redaktorem MF Dnes Markem Přibilem. „Politika klesla na dno,“ sdělil. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

18:41 Daniela Kroupu v ČT nikdo nezastavil, a tak řekl, co řekl. Paroubek ve varu. Chystá vážnou dohru

Bývalý premiér Jiří Paroubek se tvrdě opřel do filozofa, disidenta a chartisty Daniela Kroupy, který…