Ta dostala za covid! Proti Iloně Csákové vytáhli starou záležitost

09.11.2020 15:10

Zpěvačka Ilona Csáková se v posledních týdnech stala veřejně známou nejen díky svému zpěvu, ale také kvůli svým veřejným vyjádřením na téma pandemie, které podle mnohých naplňují kvalifikaci „popírání koronaviru“.

Ta dostala za covid! Proti Iloně Csákové vytáhli starou záležitost
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ilona Csáková
reklama

Anketa

Bude Joe Biden dobrý prezident USA?

10%
90%
hlasovalo: 10509 lidí

Začalo to na začátku října, když zpěvačka veřejně deklarovala, že se nemíní účastnit plošného testování na covid, o kterém tehdy hovořil ministr Roman Prymula. K tomu dodala, že „ti, co to nařizují, jedou podle scénáře Billa Gatese a WHO“.

Rovněž odmítla případné očkování, vakcína by podle ní byla naopak kontraproduktivní. „Nesmíte se bát chránit své děti, své zdraví, vaše životy,“ poradila pak všem.

Slova Bill Gates a WHO přivedla k jejímu příspěvku všechny, kteří proti „popíračům“ bojují a zpěvačka to pěkně schytala. Dozvěděla se o sobě, že „jede největší dezinfo bomby“ a trabantový světoběžník Dan Přibáň posměšně dodal, že hlavou paní Csákové se zjevně nehoní vůbec nic.

Zpěvačka se následně snažila vysvětlit, že rozhodně netvrdí, že koronavirus je výmyslem Billa Gatese, pouze že plošné testování je podle ní nesmysl propagovaný Světovou zdravotnickou organizací.

„Nikdy jsem covid 19 nezpochybňovala. Vládní nařízení dodržujeme a nikdy jsem neřekla, že za covid 19 může Bill Gates. Ve svém statusu jsem o Gatesovi psala úplně v jiné souvislosti. A kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde,“ vyjádřila se poté, co její slova začala citovat média a chodily negativní reakce.

O týden později se ale přidala s dalším ostrým příspěvkem, ve kterém si vzala na paškál zdravotnictví. Sdílela příspěvek, podle kterého jsou lidé vystrašení z covidu, což jim zatemňuje mozek. Zaštítila se informacemi, které prý má od známé z brněnské nemocnice, že lidé strašně panikaří a kvůli tomu například v nemocnicích zůstávají pacienti po covidu, kteří jsou dávno vyléčení, ale třeba do LDN je nechtějí zpět přijmout.

„Já volal na jaře kámošce do Milána a ta mi řekla, že její soused zemřel v 35 letech na chodbě v nemocnici na slepák. Protože všichni lékaři byli kvůli pozitivním testům doma,“ padlo dále. Jiný známý prý vyděšeně volal z Floridy, protože podle českých médií, která tam sleduje, to vypadá že tady umírají tisíce lidí a sanitky je nestačí odvážet. Toto všechno Csáková sdílela.

„Až přijedou na havárku medici, protože zachranáři budou hrát doma s pozitivním testem playstation, tak vás nebo vaší rodinu třeba nezachrání,“ vzkázala všem, kteří podléhají panice.

Její slova o Billu Gatesovi použil i prezident Miloš Zeman v projevu k 28. říjnu. Podle Csákové však její slova nepochopil a zkreslil. „Co o mně pronesl pan prezident, je nesmysl. Špatně mu byl můj status na Facebooku interpretován. Dodržuji všechna vládní nařízení. Je tendence nás umlčet, protože je jasné, co my tušíme, a to se stává nežádoucím,“ reagovala zpěvačka.

A dodala, že pravdu je dnes třeba hledat mezi řádky.

Mezitím se na svém Facebooku děsila, že se vyvíjená vakcína proti koronavoru v USA testuje na dětech, sdílela názor Václava Klause, že nepotřebujeme drakonická opatření, a na státní svátek všechny podpořila národní hymnou.

Přesto se stala jedním z hlavních terčů z řad „covidového disentu“, na kterém zastánci restriktivních opatření ukazovali nekompetenci jejich odpůrců.

A mnozí připomínali i starou legraci, kterou si ze zpěvačky udělal v devadesátých letech pořad Česká soda. Petr Čtvrtníček v něm z televizního studia ohlašoval, že „Ilona Csáková má ozónovou díru“. Pak se vyjasnilo, že zpěvaččina díra představuje úkaz na nebi populární hudby.

A divák se také dozvěděl, že díra se zvětšuje. Problém také komentuje hlas doktora Sovy z Nemocnice na kraji města, který oceňuje, že díra nemá vliv na funkci močovodu.

Dnes staré video mnozí vtipálci připomínají v souvislosti se zpěvaččinými názory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…