Tabery z Respektu se tvrdě opřel do sociologa Kellera. Za slova o mladých

16.10.2013 21:31

Sociolog Jan Keller ve své přednášce na Slovensku prohlásil, že česká mládež je snadno manipulovatelná a to dokonce víc, než jeho vlastní generace. Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery na serveru Respekt.cz připomíná, že Keller v sedmdesátých letech minulého století vstoupil do KSČ a na dnešní mladou generaci útočí pravděpodobně proto, že se přiklání k pravici. Tu Keller pravidelně kritizuje.

Tabery z Respektu se tvrdě opřel do sociologa Kellera. Za slova o mladých
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Keller

Erik Tabery poukazuje na to, že sociolog Keller pro své tvrzení o snadné zmanipulovatelnosti mladých nepředložil jasné důkazy, vyslovil pouze svůj názor. A to je problém bez ohledu na to, zda zmíněný sociolog byl za minulého režimu členem komunistické strany či nikoli.

„I kdyby však  Keller do KSČ nikdy nevstoupil, o co se jeho odsudek mladých lidí opírá? O jediné. Nelíbí se mu, že mají sklon podporovat pravici. A to přece stačí k zatracení. Ve své přednášce posměšně zmiňuje, že v testu, který provedl, středoškoláci neznali stranický program a pletli si, kam patří lídři. To je skutečně pohroma. Podobným testem by zřejmě neprošla drtivá většina zdejších voličů. Co s tím? Zakázat jim volit a nechat jen Jana Kellera?“ ptá se autor.

Mladí lidé nejsou dokonalí, schází jim například životní zkušenosti. To však podle autora článku nedává panu Kellerovi právo, aby mladé odsuzoval, pokud projevují odlišné názory od jeho vlastních. Připomeňme, že ve studentských volbách nanečisto zvítězila TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svrhnout Zemana? Ne. Ještě hůř! Primátor Prahy Hřib řekl, co by rád provedl prezidentovi, ale...

10:34 Svrhnout Zemana? Ne. Ještě hůř! Primátor Prahy Hřib řekl, co by rád provedl prezidentovi, ale...

V den, kdy Senát projednává z iniciativy Václava Lásky ústavní žalobu na prezidenta republiky, čelí …