Tady jsou aktuální statistiky k uprchlíkům. To nemůže dopadnout dobře

11.02.2016 13:10

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) zveřejnila čerstvé statistiky spojené s uprchlíky směřujícími na evropský kontinent. Přes pokračující snahu evropských politiků migraci omezit nevybízí zveřejněná čísla k přílišnému optimismu.

Tady jsou aktuální statistiky k uprchlíkům. To nemůže dopadnout dobře
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Jak IOM uvádí, počet příchozích migrantů se nejenom nezpomalil, ale v porovnání s prvními týdny loňského roku se naopak prudce zvýšil. Za prvních pět týdnů letošního roku dle dostupných údajů dorazilo z Turecka přes Středozemní moře do Řecka přes 70 000 migrantů. Od začátku loňského roku tak Řecko „přivítalo“ přes 920 000 migrantů a očekává se, že v únoru či březnu jejich počet přesáhne milion. Populace v této ekonomicky těžce zkoušené zemi přitom dosahuje pouze jedenácti milionů.

K italským břehům v prvních pěti týdnech roku 2016 připlulo přes pět tisíc migrantů, což dělá dohromady asi 76 000 lidí. Znamená to, že v porovnání s o tři týdny delším obdobím loňského roku došlo k šestinásobnému nárůstu. V období od 1. ledna do 28. února 2015 přes moře dorazilo ke břehům Itálie a Řecka méně než 12 000 lidí. Zatímco v případě Itálie se počet příchozích po moři snížil z osmi na šest tisíc, tak v Řecku narostl ze čtyř tisíc až na již zmíněných 70 000.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

Migranti zaměstnávají ve velké míře také Makedonii, kde se v období mezi 1. lednem a 8. únorem registrovalo 68 000 uprchlíků. Od loňského 18. ledna tak do země přišlo již 430 000 lidí z Blízkého východu a Afriky. Ze statistik také vyplývá, že muži tvořili mezi příchozími do Makedonie těsně nad padesát procent, ženy necelých osmnáct procent, děti sedmadvacet procent a děti bez doprovodu dospělých osob čtyři procenta. Makedonské vládě přispívá na uprchlíky japonská vláda a Rozvojová banka Rady Evropy.

Denně na evropský kontinent přichází v průměru 2000 migrantů, což je desetkrát více než v loňském roce. Zvyšuje se také počet lidí, kteří naleznou ve vodách Středozemního moře smrt. Za první dva měsíce roku 2015 tímto způsobem zemřelo 428 lidí, ale za prvních pět týdnů roku 2016 již toto číslo dosáhlo 409. Pokud jde o měsíční statistiky, od začátku vypuknutí migrační krize přišlo na evropský kontinent nejvíce migrantů v loňském říjnu. Jak Mezinárodní organizace pro migraci uvádí, jednalo se o téměř 221 000 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…