Tady nejde o klima, ale o peníze. Zachránci světa si o ně otevřeně říkají, objevil zděšený Klausův spolupracovník Weigl

10. 3. 2019 8:03

Ekonom a ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl se na serveru Prvnízprávy.cz vyjadřuje k bláznivému bojí proti změnám klimatu a hlupákům, kteří se o to pokoušejí u nás. Kampaň za vyhlášení „klimatického stavu nouze“ už je totiž na stole. Weigl důrazně upozorňuje před požadavkem zelených extrémistů, že hrozba klimatického rozvratu musí znamenat „nastavení jiných pravidel pro financování a řízení kulturních institucí“.

Tady nejde o klima, ale o peníze. Zachránci světa si o ně otevřeně říkají, objevil zděšený Klausův spolupracovník Weigl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Weigl

Úvodem Weigl zmiňuje světový hit, kdy školáci odmítají každý pátek přijít do školních tříd a namísto toho demonstrují proti politikům, protože podle nich zavírají oči před klimatickými změnami. „Tyto protispolečenské bludy zelených extrémistů a jejich absurdní požadavky na omezení svobody veřejnou mocí si bez zaváhání osvojila naše pražská tzv. kulturní fronta,“ dodává ekonom.

Posledního února letošního roku se proto prý obrátila na magistrát hlavního města s otevřeným dopisem s názvem „Staňme se spojenci v boji proti budoucnosti klimatického rozvratu“, v němž požaduje, aby vyhlásil „stav klimatické nouze“ a začal jednat v zájmu planety. 

Ekonom přibližuje, že cílem tohoto výjimečného stavu v hlavním městě má být „do roku 2030 fungovat s neutrálními emisemi skleníkových plynů“. „Že je to nesmyslné, směšné a křečovité, nevadí. Chceme přece být v ‚tvrdém jádru‘ a světoví,“ podotýká ironicky Weigl s tím, že jelikož signatáři tuší, že česká společnost je v tomto skeptická, vykalkulovaně adresují svou výzvu pražskému magistrátu, kde mají své ideové spřízněnce.

Další problém je, že původcem těchto aktivit není pouze „klimatický žal“. Čertovo kopýtko z provolání prý vykoukne na samém závěru, v nejasné poznámce. „Hrozba klimatického rozvratu musí znamenat ‚nastavení jiných pravidel pro financování a řízení kulturních institucí‘,“ upřesňuje.

Je podle něj na pováženou, že pod tímto bizarním dokumentem vidíme podepsány státní a veřejné kulturní instituce, jako je Národní filmový archiv, Institut umění – Divadelní ústav, Akademie výtvarných umění v Praze, Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Uměleckoprůmyslové muzeum, Národní knihovna České republiky a řada dalších. „V našem státě je něco opravdu hodně shnilého,“ dodává Weigl na závěr.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

4:45 Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

Velký, až nevídaný zájem vzbudil materiál o dramatickém převozu pacienta z brandýské LDN do jeho byt…