Táhnout za jeden provaz? Ale tenhle provaz je oprátka, rozčílila se Miroslava Němcová. Schillerová prý už začala z lidí dělat blázny

16. 3. 2020 16:33

Miroslava Němcová, dlouholetá poslankyně a hlasitá odpůrkyně prezidenta Zemana a vlády, si postěžovala na to, jak Andrej Babiš bojuje s koronavirem. „Ministryně financí řekla, že neexistuje zákonný rámec, jak zavedení EET posunout. Lže! Vláda může okamžitě předložit novelu zákona ve zrychleném postupu! Nechci odklad, chci zrušení EET,“ napsala poslankyně na Facebook. „Studenti pod osmnáct let nevolí, ti nad osmnáct volí hnutí ANO málo. Takže byli hozeni přes palubu,“ okomentovala plánované zrušení slev na jízdné.

Táhnout za jeden provaz? Ale tenhle provaz je oprátka, rozčílila se Miroslava Němcová. Schillerová prý už začala z lidí dělat blázny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

Poslankyně ODS, o které se mluví jako o možné kandidátce na prezidentku, Miroslava Němcová, si na svém Facebooku postěžovala na vládu. „Chci táhnout za jeden provaz, ale nesmí z něj být oprátka,“ zněl nadpis jejího článku. Němcová chce, aby se těžká zkouška koronavirem zvládla dobře, přeje každému, aby si ochránil zdraví, avšak proto nebude prý přehlížet věci, které nám škodí. Načež vyjmenovala sedm bodů, které jí vadí.

Vláda prý nezajistila ochranné pomůcky včas. „ODS na to upozorňovala již v lednu. To mělo být opatření č. 1. Místo toho premiér na tiskové konferenci lže, že je všeho dostatek. Kde něco chybí, tam to prý osobně doveze. Na příkladu Tchaj-wanu se ukazuje, že povinnost nosit roušky všemi občany a dostatek jiných ochranných prostředků pro zdravotníky a ostatní ‚krizové‘ profese je klíčový faktor ke zvládnutí pandemie,“ vysvětlovala.

Anketa

Má opozice pravdu, že Babišova vláda selhala při shánění roušek a respirátorů?

12%
88%
hlasovalo: 19802 lidí

Vláda prý ani neumožnila včas testování lidí v plném rozsahu, to mělo být údajně opatření číslo dvě. Popsala, jak osobně mluvila s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem v době, kdy tu bylo šest nakažených, a žádala ho, aby mohly testovat i soukromé laboratoře. Vláda však prý místo toho vede válku se soukromou ordinací, která vyvinula údajně snadnější a rychlejší testování. Naštvalo ji, že ordinace, které patří Babišovi, však testovat mohou, ale testy v nich jsou dvakrát dražší než testy v „zakázané“ ordinaci Soni Pekové. „Premiér tak upřednostňuje svůj byznys před ochranou občanů!“ pomyslela si Němcová.

Němcové se nelíbilo i pořadí toho, jak šla opatření vlády za sebou. Vláda totiž nejdříve vyhlásila stav nouze, omezila chod země a až poté vytvořila krizový štáb. To je podle Němcové špatně. „Premiér si tak vytvářel prostor v médiích pro své tragikomické exhibice, zákonný postup šel stranou. Jan Hamáček se tomu nevzepřel. Kdyby se šlo normální cestou, více prostoru by hned v počátcích měli odborníci,“ sdělila veřejnosti.

Co se týče tiskových konferencí, tak na ně prý nesmějí novináři z většiny redakcí. Tím se mělo prý zabránit tomu, aby se novináři tázali na nepříjemné otázky, díky čemuž teď nenaruší obraz vlády, která má prý obraz spasitelky. Dostaneme tak prý podle Němcové pouze zkreslené a vybrané informace.

Fotogalerie: - Vymetený Hrad i podhradí

Všichni se bojí nákazy koronavirem. Pražský hrad u...
Areál Pražského hradu je uzavřen
Paní, co nabízela obědy u jedné z restaurací v pod...
Domy na Pohořelci
Schody z Loretánské na Úvoz
Zelepené dveře na Zámeckých schodech

„Čekají nás kruté ekonomické dopady: živnostníci a podnikatelé budou v ochromujících ztrátách. Vláda pro ně nemá účinnou pomoc. Místo toho trvá na zavedení další vlny EET.

Ta se bude vztahovat mimo jiné na: lékaře, řemeslníky, zemědělce, služby – celkem 800 profesí. Pracuje v nich 300 000 lidí či firem.

Ministryně financí řekla, že neexistuje zákonný rámec, jak zavedení EET posunout. Lže! Vláda může okamžitě předložit novelu zákona ve zrychleném postupu! Nechci odklad, chci zrušení EET.

Chci, aby lékaři mohli veškerý čas a peníze věnovat pacientům a zachránit ohrožené životy. Nechci, aby místo péče o nemocné museli řešit nákup, připojení a vyladění systému EET! Chci totéž pro řemeslníky a podnikatele. Pokud oni nebudou moci veškerý čas věnovat záchraně a obnově svých firem, hospodaření státu zkolabuje!“ varovala Němcová.

Anketa

Co říkáte na opatření vlády ze dne 15.3., která omezují svobodu pohybu?

hlasovalo: 23601 lidí

A ministryně financí? Dělá si z nás až blázny! To tím, že nejdříve měla zavést údajně udavačskou loterii Účtenkovka, o které ministryně Schillerová říkala, že je nesmírně výdělečná. Teď podle Němcové tvrdí, že ji zruší, čímž se ušetří. Tato hra prý stojí 77 milionů ročně, Němcová pak spočítala, že od zavedení ze září 2017 stála daňové poplatníky 200 milionů korun.

Nakonec si vzala poslankyně na mušku slevy na jízdném. „Vláda také zruší jízdné zdarma pro studenty, pro seniory ne. Studenti pod osmnáct let nevolí, ti nad osmnáct volí hnutí ANO málo. Takže byli hozeni přes palubu. Zavedení slev na jízdném byl čirý populismus. V roce 2019 nás stál 5,8 miliardy korun. Teď ty peníze zoufale chybějí. Slevy je nutné okamžitě zrušit a peníze nasměrovat do zdravotnictví. Senioři jsou nejohroženější skupinou koronavirem. Jízdné zdarma je od nákazy nezachrání,“ zakončila svůj příspěvek Miroslava Němcová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

11:11 Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

Do parlamentních voleb zbývá méně než rok. Strany už tvoří koalice i kandidátky. Včetně ODS. Její vý…