Tajemník, tři asistenti, desítky funkcí a syn ve vedení juniorky ANO. Další z Babišových věrných ukázal, že líp už se má

29.07.2015 18:00

Bude líp, hlásalo hnutí ANO v několika volbách. U některých volených zastupitelů to ovšem dávno neplatí. Líp už se očividně mají. ParlamentníListy.cz v posledních týdnech získaly řadu informací zejména z oblastí hnutí v západních Čechách, nejčastěji narážely na jméno místopředsedy ANO Jana Volného. V drtivé většině šlo o negativní zkušenosti.

Tajemník, tři asistenti, desítky funkcí a syn ve vedení juniorky ANO. Další z Babišových věrných ukázal, že líp už se má
Foto: ANO
Popisek: Jan Volný

Ačkoli doposud nezačala kampaň do krajských voleb, vypadá to, že boj uvnitř hnutí dávno probíhá. Když se naše redakce ptala několika členů na dění v Karlovarském kraji, obvyklá odpověď byla lakonická: neděje se nic. Postupem času však několik významnějších zastupitelů ANO uvedlo, že bychom se měli věnovat spíše Plzni, konkrétně pak místopředsedovi Janu Volnému. O něm se toho příliš neví. Jak nám však sdělili výše zmínění členové hnutí, jde o zajímavou postavu.

Jan Volný je poslancem, místopředsedou hnutí, ale rovněž krajským předsedou v Plzeňském kraji. "Víte, že si obsazuje všechny funkce, kam může, tam si sedne? A kolik toho má ve sněmovně, to víte?" řekl naší redakci jeden ze členů ANO. ParlametníListy.cz se tak pokusily dát dohromady alespoň to, co se oficiálně ví.

Jan Volný má jako muž mnoha profesí hned tři asistenty v Poslanecké sněmovně (Babiš jednoho). V rámci kraje pak pod něj spadá mimo jiné tajemník Jan Marek. Ansámbl hodný ministra… A ony funkce? Rozpočtový výbor, člen, místopředseda. Totéž v zemědělském výboru. Dodejme, že Volný je vystudovaným zootechnikem. Rozumí ale i dalším věcem, jelikož ho najdeme v podvýboru pro daně, cla a loterie, kde je předsedou, pak taky v podvýboru pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství anebo v podvýboru pro potravinářství a veterinární činnost. V rámci meziparlamentních skupin se pak nachází v delegacích pro státy jako Izrael, Indonésie, Myanmar či Filipíny.

Zajímavé je, že takto extrémně výkonný politik nemá ani webové stránky, ani nerozesílá tiskové zprávy, a když se volič podívá do sekce "makáme" v hnutí ANO, nenajde za poslední dobu jediný výstup. Prostě nic. Mimochodem, jeho Facebook, který ANO běžně používá, zaznamenal čtrnáct přátel, jednu fotografii s rackem a poslední příspěvek z roku 2012. Odkud všechny pozice vznikly? Podle námi dobře informovaného insidera z Babišova okolí jde o "Faltýnkova muže pro oblast dopravy, který měl s Ferancem řešit různé personální a obchodní záležitosti".

Perlička závěrem. Ve stopách úspěšného otce začal kráčet i jeho syn. Je místopředsedou party zvané mladé ANO. A bude líp.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

17:45 Halík hrozí Dukovi kvůli postoji k „sirotkům“ Posledním soudem. Hlavně politicky, soudruzi, posmívá se mu

Kněz Tomáš Halík se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil ke kardinálu Dominiku Dukovi a kauze syrsk…