Tajná ruská jednotka 29155? Západní zpravodajci odhalují, co všechno už údajně napáchala

10. 10. 2019 16:46

Americký New York Times varuje, že existuje tajná jednotka ruské vojenské rozvědky GRU pod číslem 29155, jejíž členové mají za úkol rozvrátit evropské státy. Stáli prý za útokem na Sergeje Skripala ve Velké Británii novičokem, nebo za snahou destabilizovat Černou Horu skrze pokus o státní puč. Neúspěšný pokus.

Tajná ruská jednotka 29155? Západní zpravodajci odhalují, co všechno už údajně napáchala
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Evropa, Rusko

Ruští agenti skrytí pod číslem 29155 toho podle deníku New York Times napáchali opravdu hodně. Prý mají na svědomí neúspěšný pokus o puč v Černé Hoře, kde se snažili zabránit vstupu země do NATO, snahu otrávit Sergeje Skripala novičokem a další hrůzy. Západní tajné služby odhalily existenci této jednotky ruské vojenské rozvědky teprve nedávno, ale prý fungovala přes deset let.

Anketa

Patří Zdeněk Bakala za mříže?

98%
2%
hlasovalo: 27052 lidí
Jednotka prý přesně zapadala do plánu ruského prezidenta Vladimira Putina na vedení hybridní války proti Západu. Kromě šíření dezinformací se snaží na Západě rozšířit chaos i reálnými činy.

Špioni prý sídlí na východě Moskvy a při jedné z jejich akcí se agenti probourali v roce 2016 na servery Demokratické strany a s pomocí získaných informací ovlivnili americké volby, pokračuje v popisu práce agentů americký list. Členové jednotky jsou prý veterány z různých ruských válek – od Afghánistánu přes Čečensko až po válku na Ukrajině. Poté se přesunuli do Evropy. Podle západních zpravodajských služeb mají členové jednotky na svědomí také útok na bulharského obchodníka se zbraněmi.

Myslím, že jsme zapomněli, jak přirozeně nemilosrdní by Rusové mohli být,“ řekl Peter Zwack, bývalý vojenský zpravodajský důstojník. Jeden z agentů pod podmínkou zachování anonymity dodal, že západní zpravodajci byli „v šoku“ z toho, jak svobodně se ruští agenti mohli pohybovat po Evropě. Ředitel britské výzvědné služby MI6 Alex Younger varoval, že jednotka 29155 může i nadále představovat hrozbu. Podobných jednotek může navíc existovat víc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vir se šíří po světě. Hrozivá předpověď odborníka. O kolika nakažených se neví? Raději nečtěte

22:02 Vir se šíří po světě. Hrozivá předpověď odborníka. O kolika nakažených se neví? Raději nečtěte

Nebezpečná nákaza koronavirem se šíří i mimo Čínu. Kromě provincie Chu-pej a nejvíce zasaženého Wu-c…