Tak jak to bude s tou Blankou, pane náměstku? Dolínek z magistrátu vysvětloval, proč v tunelu odešly kabely, i další věci

26.02.2015 19:13

Proč se znovu odkládá otevření tunelu Blanka? Nejen o tom hovořil ve čtvrteční Kauze dne Rádia Impuls pražský radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). Hovořil také o možnosti zpoplatnění vjezdu automobilů do centra města.

Tak jak to bude s tou Blankou, pane náměstku? Dolínek z magistrátu vysvětloval, proč v tunelu odešly kabely, i další věci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

Pražský radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) byl hostem čtvrteční Kauzy dne. Znovu vysvětloval nejen to, proč se zatím neotevře tunel Blanka. Jsou poničeny kabely za miliony korun. Celkově jsou v komplexu kabely za miliardy. Jak je ale možné, že takto náročná stavba nevydrží určité množství vody? "Na všechno se budou dělat znalecké posudky, nyní se znalcem řešíme, zda byla použita správná kabeláž. A budou se zkoumat i další věci," přislíbil Dolínek. Do smluv o kabeláži prý nikdo nedopsal datum otevření tunelu.

Našel jsem drobné "šlendriány", ale jedna věc mě potěšila, říká Dolínek

"Jinde jsem tolik šlendriánu nenašel," pokračoval v tématu Dolínek s tím, že některé kroky nebyly dotaženy do konce. "Jednu věc ale musím vyzdvihnout, a to je dobré finanční pokrytí veřejné dopravy. V minulosti se některé věci doplácely zpětně," připomněl Dolínek.

Za zvážení prý stojí možné uzavírání nábřeží, jak se to už dělo, ale ne tak živelně. Napřed je to třeba analyzovat. Prozatím nebylo diskutováno ani zpoplatnění vjezdu automobilů do centra města. "Prozatím tento krok nemá oporu v legislativě," upozornil radní. Do budoucna to ale může být věc k diskuzi, protože v centru je vhodné preferovat veřejnou dopravu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

16:04 Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména

Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných po…