Tak jak to je? Chovancův cenzorní úřad pod patronací ČSSD zaútočil proti ParlamentnímListům.cz. Tohle tam dělají za vaše peníze?

15.07.2017 6:22 | Zprávy

Úřad proti dezinformacím na Ministerstvu vnitra už funguje více než půl roku. Zatím toho ale moc nestvořil, alespoň ne veřejně. Mezi jeho poslední výstupy patří útok na ParlamentníListy.cz. Chovancovo centrum si k tomu pomohlo lacinou koláží zaměstnance Hermanova Ministerstva kultury.

Tak jak to je? Chovancův cenzorní úřad pod patronací ČSSD zaútočil proti ParlamentnímListům.cz. Tohle tam dělají za vaše peníze?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr vnitra Česka Milan Chovanec

Ministerstvo vnitra pokračuje ve svém tažení vůči údajně dezinformačním webům. Ze strany speciálního útvaru Chovancova resortu však nejde o konkrétní argumenty nebo odhalené lži. Oficiální státní instituce začala na sociálních sítích sdílet dehonestující koláž, která útočí především na čtenáře ParlamentníchListů.cz.

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, které na Ministerstvu vnitra zřídil Milan Chovanec na počátku roku, na svém oficálním twitterovém účtu sdílelo snímek s billboardem ParlamentníchListů.cz, na kterém byl amatérsky upraven text.

Na našem billboardu, který byl součástí reklamní kampaně, původně stálo: Nikdo vám nevnucuje, co si máte myslet. Zjevně neprofesionálně upravená verze však říkala: Nikdo vám nevnucuje, že máte myslet. Takto upravený snímek billboardu se následně objevil na internetu.

Autorem této „úpravy“ je jistý Petr Kukal, úředník z Hermanova Ministerstva kultury, který původně koláž zveřejnil na svém Twitteru, odkud ji převzal „cenzorní úřad“ Ministerstva vnitra.

Speciální útvar Ministerstva vnitra je terčem kritiky od samého počátku, kdy byl na Chovancově resortu zřízen. Mnozí politici, novináři, komentátoři i běžní občané ho titulují jako cenzorní úřad, novodobého Koniáše, Český úřad pro tisk a informace (ČÚTI) nebo jako ideovou policii.

Kritici často poukazovali, že za tento podivný úřad a jeho činnost nese plnou odpovědnost ČSSD, která prostřednictvím svého aktuálního šéfa Milana Chovance všechno posvětila.

Nedávno se prokázalo, že útvar činnost sice vyvíjí, ale nikoli směrem k veřejnosti, jak se dříve hájil ministr Chovanec. Na vnitru vzniká seznam nepohodlných zpravodajských serverů, které prý šíří „protistátní myšlení“ a názory „odporující zájmům státu“ (VÍCE ZDE).

SLEDUJTE VIDEO Zavádí Ministerstvo vnitra novodobou cenzuru?

 

Nejtvrdší kritiku sklízí útvar z Pražského hradu. Prezident Miloš Zeman se proti němu ohradil již ve svém vánočním poselství koncem loňského roku. Po odhalení, že vnitro sleduje nepohodlné weby a nálepkuje je jako „protistátní“, se ozval hradní mluvčí Jiří Ovčáček s tím, že jde o obnovenou Státní bezpečnost.

Miloš Zeman ve svém posledním mediálním vystoupení před nástupem na dovolenou v kritice pokračoval. „Sám termín ‚protistátní‘ je termín, který byl nesmírně často používán komunistickým režimem. Protistátní manifestace, protistátní tisk a nevím co všechno ještě. Trochu mě mrazí, když u Ministerstva vnitra vidím podobnou terminologii. Pokud vydávají tajné zprávy, jednají proti svému deklarovanému poslání, protože by bylo dobré zveřejnit, který server, nebo cokoli dalšího, je považován za dezinformační, tedy nepravdivě informující. Jenže to oni neudělali, takže dělají hned dvě chyby najednou. Zaprvé, že nic nepublikují, a zadruhé, pokud něco publikují do šuplíku, je to ještě horší, protože jednají jako tajná policie. Bretschneider hadr,“ řekl prezident republiky ParlamentnímListům.cz.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…