Tak kvůli islamistům už prý došlo i na fyzické násilí. Konvičkova aktivistu měli mlátit přímo u stánku

18.06.2015 19:52

Organizace Islám v ČR nechceme (IVČRN) řeší po problémech s petičním stánkem v Olomouci další nepříjemnost. Tentokrát v Brně.

Tak kvůli islamistům už prý došlo i na fyzické násilí. Konvičkova aktivistu měli mlátit přímo u stánku
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Martin Konvička a Jana Volfová na tiskové konferenci k Bloku proti islámu.

„Náš petiční stánek v Brně byl fyzicky napaden,“ informuje na svém Facebooku nejnovější zpráva organizace. Prý po tomto ataku skončil v nemocnici jeden ze členů patřících ke stánku této iniciativy. Podle informací organizace, mezi jejíž nejaktivnější členy patří docent Martin Konvička, pravděpodobně nestál za útokem žádný muslim nebo příznivec islámu, ale tzv. sluníčko, kterým „konvičkovci“ označují své odpůrce.

IVČRN podobnou situaci řešila již před třemi týdny v Olomouci, kdy na petiční stánek zaútočila skupinka agresivních studentů vyznávajících islámské náboženství.

Kroky organizace Martina Konvičky nedávno vyústily ve vznik občanského sdružení Blok proti islámu. Jeho čelní představitelé už při vzniku v sobotu šestého června řekli, že pokud vláda ustoupí nátlaku evropské Komise, oni budou připraveni začít blokádu hranic a letišť. „V takovém případě zahájíme velkou petiční akci za vystoupení z Evropské unie, pod kterou je třeba získat milion podpisů,“ řekl tehdy ing. Jiří Barták.

Nové občanské sdružení se od samého začátku snaží o co největší propagaci. Téméř každý den se tak lze dočít výrok, proč je důležité zabránit imigrantům v přijetí na evropskou půdu, a také o tom, jak moc je důležité zabránit šíření islámu v České republice. Minulý týden se tak například ohradil Martin Konvička vůči odpůrcům. „Sluníčka jsou kokoti,“ ulevil si v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo.

Facebook IVČRN:

BREAKING: náš petiční stánek v Brně fyzicky napaden(!!!) Jeden z týmu skončil v nemocnici.

Prý dostal ránu zrovna když se ohýbal. Pachatelem není zrejmě machometán, ale sluníčko.

Čekáme na další info... jsou zrovna na Policii.

P.S. NEPROJDOU! Ani omylem

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

22:10 Zeman tvrdě účtoval u Soukupa: Frustrovaní, poražení. Shromáždění neúspěšných na Letné. Kalousek na Hrad? Proboha, co ti lidi volají...

Demonstrace na Letné byla shromážděním neúspěšných, kteří prohráli ve volbách. Pronesl to ve čtvrteč…