Tak nám zvolili Dvořáka. A Jindřich Šídlo rozebírá, co to pro diváky ČT bude znamenat

26.04.2017 22:11

„Volba ředitele České televize byla nakonec mnohem méně dramatická, než se mohlo předpokládat,“ zkonstatoval ve své analýze pro Seznam Zprávy komentátor Jindřich Šídlo.

Tak nám zvolili Dvořáka. A Jindřich Šídlo rozebírá, co to pro diváky ČT bude znamenat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Petr Dvořák totiž při své obhajobě získal 15 hlasů z patnácti, a s přehledem tak vychází vstříc dalšímu šestiletému období. „Petr Dvořák tak má asi nejsilnější mandát, jaký kdy ředitel České televize měl. Je také druhým mužem, který dokázal mandát obhájit. První byl Jiří Janeček,“ zkonstatoval Šídlo.

„Druhý mandát začne na začátku října tohoto roku. První, co na Petra Dvořáka čeká, jsou parlamentní a prezidentské volby,“ podotkl dále Šídlo. Za nejdůležitější sdělení, které Dvořák po volbě učinil na tiskové konferenci, považuje Šídlo skutečnost, že Dvořák nebude usilovat o zvýšení koncesionářských poplatků. „O koncesionářských poplatcích samozřejmě nerozhoduje ředitel České televize, ale Poslanecká sněmovna a senát,“ dodal.

„Petr Dvořák má poměrně ambiciózní program. Sází na kontinuitu toho, co na Kavčích horách od roku 2011 udělal, mluví o nových seriálech, o více hrané tvorby, o ještě lepším, komplexnějším zpravodajství. Mluví také o rekonstrukci areálu na Kavčích horách,“ dodal.

Po volbách na podzim roku 2017 by se podle Šídla teoreticky nemělo na pozici České televize a Dvořáka nic měnit. „Na druhou stranu je známo, že Andrej Babiš je vůči České televizi velmi kritický. Tak se trochu očekává, jestli náhodou Andrej Babiš nebude po volbách chtít poměry nějakým způsobem změnit,“ uzavřel.

Původní text ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

7:25 Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

Málo obsahu za hodně peněz – tak se jeví v porovnání s konkurenčními službami nabídka filmů, seriálů…