Tak nám zvolili Dvořáka. A Jindřich Šídlo rozebírá, co to pro diváky ČT bude znamenat

26.04.2017 22:11

„Volba ředitele České televize byla nakonec mnohem méně dramatická, než se mohlo předpokládat,“ zkonstatoval ve své analýze pro Seznam Zprávy komentátor Jindřich Šídlo.

Tak nám zvolili Dvořáka. A Jindřich Šídlo rozebírá, co to pro diváky ČT bude znamenat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Petr Dvořák totiž při své obhajobě získal 15 hlasů z patnácti, a s přehledem tak vychází vstříc dalšímu šestiletému období. „Petr Dvořák tak má asi nejsilnější mandát, jaký kdy ředitel České televize měl. Je také druhým mužem, který dokázal mandát obhájit. První byl Jiří Janeček,“ zkonstatoval Šídlo.

„Druhý mandát začne na začátku října tohoto roku. První, co na Petra Dvořáka čeká, jsou parlamentní a prezidentské volby,“ podotkl dále Šídlo. Za nejdůležitější sdělení, které Dvořák po volbě učinil na tiskové konferenci, považuje Šídlo skutečnost, že Dvořák nebude usilovat o zvýšení koncesionářských poplatků. „O koncesionářských poplatcích samozřejmě nerozhoduje ředitel České televize, ale Poslanecká sněmovna a senát,“ dodal.

„Petr Dvořák má poměrně ambiciózní program. Sází na kontinuitu toho, co na Kavčích horách od roku 2011 udělal, mluví o nových seriálech, o více hrané tvorby, o ještě lepším, komplexnějším zpravodajství. Mluví také o rekonstrukci areálu na Kavčích horách,“ dodal.

Po volbách na podzim roku 2017 by se podle Šídla teoreticky nemělo na pozici České televize a Dvořáka nic měnit. „Na druhou stranu je známo, že Andrej Babiš je vůči České televizi velmi kritický. Tak se trochu očekává, jestli náhodou Andrej Babiš nebude po volbách chtít poměry nějakým způsobem změnit,“ uzavřel.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …