Tak pozor: Mikuláš Minář prozradil, čím odláká voliče hnutí ANO

01.10.2020 20:35

Bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář míří do politiky; zakládá nové politické hnutí. V rozhovoru pro Novinky se vyjádřil, že „spojení opozice“ k porážce Andreje Babiše (ANO) už nestačí. Na plné odhalení jeho vizí prý nenastala zatím ta správná chvíle, pravil Minář.

Tak pozor: Mikuláš Minář prozradil, čím odláká voliče hnutí ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Minář

S jednotlivými lídry opozičních stran se Minář setkával osobně, o svých plánech, jak porazit Babiše jej nepřesvědčili. „Ptal jsem se jich, jak složí vládu bez Babiše, protože ta čísla nevycházejí. Ani já, ani veřejnost neslyšíme nic jiného než to, že pravděpodobně vzniknou koalice. To je fajn, ale nestačí to,“ řekl Minář.

Aby to stačilo, tak se musí povést těmto stranám oslovit jiné voliče. „Ať jde o voliče vládních stran, nebo mobilizovat nevoliče. Neslyšel jsem jediný plán, jak to udělat. Už v lednu jsme přitom opoziční lídry pozvali na pódium, a je dohledatelné, že se otázce vyhnuli,“ pokračoval Minář.

„A když jsem já sám řekl, že tu nevidím žádnou snahu a udělám to sám, tak jediná odpověď, které se mi dostalo od opozičních stran, byla, že to nejde, že to nedokážu. Všimněte si, že jediný, kdo se k mému oznámení doposud nevyjádřil, byl premiér Andrej Babiš. Proč asi?“ pokračuje Minář.

Od opozice cítí „absolutní rezignaci na to, ty voliče oslovit“. „A zda si tedy opoziční strany myslí, že to není možné, tak to pro ně asi evidentně není možné. Já myslím, že základní předpoklad pro to, jak je oslovit, je přemýšlet nad tím, proč ho (Babiše) volí, co vlastně potřebují,“ myslí si Minář.

„Přiznávám, že ani já jsem nechtěl do politiky. Myslel jsem, že to stávající strany zvládnou, a sám nebudu muset kvůli tomu měnit svoje plány. Nebyl jsem si ani jistý tím, že na to mám. Jsem mladý, vím to,“ přiznává.

Minář sdělil, co plánuje voličům hnutí ANO nabídnout, a co jim podle něj chybí. „Důvěryhodné osobnosti, které mají za sebou úspěch v mnoha sférách, osobnosti, ať jde o byznys, neziskový sektor nebo akademickou či státní sféru, zemědělství. Nikoli úzce zaměřená strana lidí, která stále oslovuje pouze ten samý elektorát, ale pestrá paleta lidí s velkou energií a s pozitivní vizí, která lidi strhne a řekne jim, že je čas to změnit,“ zmínil Minář. A řekl, že jeho rolí není vše spasit, ale propojit tyhle lidi, dát jim prostor a udělat z toho celospolečenské hnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsou zaujatí? Stropnický odhalil věc o Pekarové a novinářích

9:16 Jsou zaujatí? Stropnický odhalil věc o Pekarové a novinářích

Bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický dnes jako nestraník hájí barvy ČSSD v Praze a rád by se pr…