Tak pozor: Ringo Čech a Okamura...

20.03.2017 7:24

Tomio Okamura se snaží zlanařit na kandidátku své strany SPD hlasitého a nekonformního umělce Františka Ringo Čecha. Píše o tom časopis Týden.

Tak pozor: Ringo Čech a Okamura...
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Připomíná, že František Ringo Čech (73) je znám nejen díky umělecké činnosti, ale také pro své leckdy velmi kontroverzní názory na dění ve společnosti. Nyní se po téměř dvaceti letech možná vrátí i k politice. S nabídkou totiž Čecha oslovil předseda strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura. Podle informací časopisu TÝDEN by podle jeho představ mohl František Ringo Čech dokonce vést některou z volebních kandidátek okamurovců, s největší pravděpodobností tu pražskou.

Podle Týdne Čech prozatím na nabídku nekývl. Zároveň ale nevyloučil, že by v následujících měsících mohl svůj postoj přehodnotit. „Jsem přítel Tomia Okamury a současně máme hodně podobné názory na politiku. Tu nabídku jsem dostal, s Tomiem Okamurou jsme se na to téma potkali. Uvažoval jsem o ní, ale myslím, že ještě nepřišel můj čas,“ uvedl Čech. „Určitá naděje ještě existuje. V politice se může stát všechno. Bůhví, co se stane třeba v létě,“ dodal umělec.

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Hlasování od 16.3.2017)

54%
46%
hlasovalo: 41292 lidí

Jak dále časopis napsal, Čech pro svůj nynější zdrženlivý postoj nabízí svérázné vysvětlení. „Podívejte se na výsledky voleb v Holandsku. Lidé se ještě pořád bojí ten problém řešit. Proto sice kvalitní kandidát Geert Wilders posílil, ale pořád ještě nezvítězil. Mám pocit, že i Marine Le Penová posílí, ale ještě nevyhraje. Lidé totiž mají strach, co by se začalo dít. Chtějí změnu, ale bojí se jí. Proto raději trochu připosraně volí lidi, kteří to podělají ještě víc. Jenže to právě nahrává tomu, že se ještě něco stane,“ prohlásil. „Podle mě se sice situace mění ve prospěch trumpovců, ale pořád ještě nepřišel ten správný čas. Na to, abych seděl v Parlamentu a hádal se s blbečkama, se necítím. Ale až bude zle, určitě se vrátím. Teď jsem to tedy vyrušil, ale přijde doba, kdy se bude politická situace měnit velmi rychle. Velmi rychle. A to bude moje chvíle,“ dodal podle Týdne s tím, že se nyní o svém návratu do politiky v dresu Okamurova SPD chce bavit s lidmi, na které v tomto ohledu dá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

4:43 „Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

Psát o menšině jako o parazitech bez základní školy, kteří od třinácti rodí děti, je nedůstojné. Ste…