Tak špatně na tom ODS ještě nebyla, tvrdí exministr Vodička

23.04.2011 19:28

Jeden ze zakladatelů ODS Jindřich Vodička konstatuje, že je situace strany nejhorší v historii. Ani po tzv. Sarajevském atentátu to podle něj nebylo tak špatné jako dnes. Zároveň ale Vodička věří v nápravu situace.

Tak špatně na tom ODS ještě nebyla, tvrdí exministr Vodička

"Když mi bylo dvacet let - přesně si to pamatuji - tak jsem si myslel, jak už všechno vím nejlíp. Dneska vidím, jak jsem byl blbej. Já myslím, že i ta dnešní ODS si může myslet, bůhví jak dobře všechno nakonec nezvládá. Přitom ale prožívá eufemicky řečeno velmi složité období," nastínil Vodička v rozhovoru pro server Týden.cz.

Největším problémem ODS je podle něj současná doba, která nepřeje idejím. "Jde o to, že se naprosto mění vnímání politiky. Nemyslím tím vnímání lidí, ale vnímání politiky samotnými jejími aktéry. Dneska je to skutečně o tom, kdo s kým a o čem. Výměny typu, tohle místo za jiné a podobně. A to už na úrovních  samotných stran. Nechutné bitvy a smlouvání doprovází obsazování i těch nejnižších postů. Nevidím, že by se lidé utkávali čelně svými myšlenkami. Nechci používat fráze, ale chybí jakýkoli souboj idejí."

Ačkoli je ODS v tak špatné kondici, Vodička nepřestává věřit, že se situace zlepší. A to také přičiněním nového šéfa strany Petra Nečase, kterého exministr podporuje. "Říkám to pln přesvědčení a a naděje, že se z těchto současných problémů ODS vyhrabe a začne zase dělat politiku a ne obchody," podotkl.

Vodička byl jedním ze zakladatelů ODS, po zveřejnění nesrovnalostí ve financování strany v roce 1998 se ale od strany odštěpil do Unie svobody. Krátce na to opět vstoupil do ODS. Byl ministrem ve dvou vládách Václava Klause.

Čtěte:

Politolog o dobru a zlu v ODS: Vše je relativní

Bárta je horší než opoziční smlouva. Je to sekta, hřměl Topolánek

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci

13:12 Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci

Evropská komise podle europoslance TOP 09 Luďka Niedermayera přišla na to, jak se zbavit závislosti …