Tak takhle se u nás krade. Úspěšný podnikatel rozvířil smrduté bahno. Nenažraný a strašně drzý úředník vám zvedne mandle

21.02.2020 7:44 | Zprávy

Není to tak dlouho, co Velká Británie opustila Evropskou unii. A časopis Reflex v posledním čísle nabídl rozhovor s jedním ze zastánců brexitu, česko-britským podnikatelem s nábytkem Karlem Jelínkem. Podnikatel se opřel do Poláků i Pákistánců ve Velké Británii. Ale nešetřil ani svou domovinu.

Tak takhle se u nás krade. Úspěšný podnikatel rozvířil smrduté bahno. Nenažraný a strašně drzý úředník vám zvedne mandle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Jelínek jako problém české povahy označil to, že všichni na něco spoléhají. Prý ho v tomto ohledu štve jeden z Pirátů, který prohlašuje, že Česko nemá být montovnou, ale mozkovnou. „Oni si ale neuvědomují, že nebýt montoven, měli bychom třicet procent nezaměstnanosti. Přece nikdo nikomu nebrání, aby něco vymyslel, zainvestoval a našel trh,“ okomentoval tento nápad Jelínek.

Jelínek také prohlásil, že problémem ČR je závislost na trhu Německa a EU obecně. „Přílišné napojení na německý a evropský trh nám může způsobit velmi rychlý problém. Z rozpočtu Evropské unie vypadl druhý největší plátce, Británie, a ty peníze budou Unii chybět. Řeči českého premiéra, že ‚budeme bojovat za to, abychom z Bruselu dostali stejné peníze za stejných podmínek‘, jsou bezpředmětné. Dokud se nenaučíme sami rozhodovat a mít úctu sami k sobě, což znamená, že nebudeme žebrat na ulici, případně nenecháme vlastní stát žebrat v Bruselu, nikam to nepovede,“ mínil. Podle Jelínka je nešťastné, že nyní vládne koalice, která rozdávání veřejných peněz bere jako magnet na nové voliče.

Podnikatel prohlásil, že s českými firmami nedělá, a vysvětlil proč. „Oni se hned na začátku začnou ptát, jaký ‚škvarky‘ tam pro ně budou. Co je to za blbost? Příklad: Dodělával jsem velký první kontrakt tady, osvětlení Národní galerie ve Veletržním paláci. České firmy daly Ministerstvu kultury nabídku, jež byla asi o pětadvacet milionů korun dražší než moje.

Tak za mnou přišli asi dva lidi, jeden architekt, druhý nějaký úředník, abych nebyl blbej, že by se na tom dalo vydělat víc. Proboha, vy byste měli být šťastní, protože to financuje státní rozpočet a já jsem vám ušetřil pětadvacet milionů, řekl jsem jim. Dokonce mi nějaký člověk před asi dvaceti svědky oznámil, že když dám všimné milion korun, nebudou dělat problémy. Napsal jsem o tom tehdejšímu ministru kultury Kabátovi, ale nic se nestalo. Místo toho mě začali prověřovat, že instalace tolika světel do Národní galerie tak levně musí být podvod.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plíživá cenzura v ČR, řekl Havlíček z ANO a oznámil jasné kroky

11:41 Plíživá cenzura v ČR, řekl Havlíček z ANO a oznámil jasné kroky

„To, co se dnes děje, je plíživá cenzura. Hned mě označí za válečného štváče,“ říká Karel Havlíček. …