Tak to je pro Němce studená sprcha: Chodí k nim „negramotové“

23.08.2017 7:01

Zastánci liberální přistěhovalecké politiky často argumentují tím, že migranti ze zemí Blízkého východu a Afriky se velmi dobře uplatní na pracovním trhu a budou jednoznačným přínosem. Aktuální statistiky z Německa však ukazují něco zcela jiného.

Tak to je pro Němce studená sprcha: Chodí k nim „negramotové“
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem
reklama

Jen před několika málo dny zveřejnily německé úřady velmi tristní statistiky, podle kterých si našlo práci od začátku migrační krize na podzim 2015 jen okolo 10-12 % z více než milionu příchozích. Německo přitom pro růst své ekonomiky zoufale potřebuje nové pracovní síly a pokud nebude každým rokem přijímat stovky tisíc migrantů, těžko si země udrží svůj dosavadní vysoký standard. Německá populace stárne a na trhu není dostatek uchazečů s odbornými znalostmi.

Pokud snad někdo skutečně věřil tomu, že by mohli Německo spasit stovky tisíc migrantů ze zemí Blízkého východu a Afriky, bude velmi zklamán. Spolkový ústav pro odborné vzdělávání (BIBB) nyní zveřejnil grafy, které znázorňují velmi pesimistické údaje. Až tři čtvrtiny migrantů z některých zemí třetího světa nemají vůbec žádné vzdělání. Potvrzuji se tak obavy kritiků „přistěhovalecké politiky otevřených dveří“.

Celý text v němčině je ZDE.

Anketa

Myslíte, že Miroslav Kalousek jednou bude premiérem, jak on sám předpovídá?

3%
97%
hlasovalo: 4513 lidí

Vůbec nejhůře jsou na tom v tomto ohledu migranti ze Somálska, z nichž přes 77 % nemůže doložit dosažené vzdělání žádným dokumentem. Žádný „papír“, který by dokazoval dosažené vzdělání, potom nemá také téměř 73 % Eritrejců a jen o něco málo méně Iráčanů a Afghánců. Bez ukončeného školního vzdělání také momentálně v Německu žije přes polovina Syřanů, Nigerijců a Pákistánců. Naopak mezi Íránci nemá žádné vzdělání „jen“ 37 % lidí.

Vzhledem k vysokým standardům německého pracovního trhu tak většina migrantů nemá šanci najít si práci. Celkově nemůže doložit maturitní vysvědčení z příslušníků klíčových zemí, odkud putuje nejvíce migrantů do Německa, 59 %. Zjištění údaje Spolkovým ústavem pro odborné vzdělávání jsou tak ještě pesimističtější, než informace publikované Spolkovou agenturou práce (BA).

Mnoho mladých uprchlíků, včetně Syřanů, se tak uchází o svoji první práci v Německu bez odpovídajícího vzdělání. To je v přímém rozporu s prvními průzkumy pracovního trhu. Podle BIBB tak 69 % všech migrantů ve svých domovských zemích nedokončilo odborné vzdělávání a 80 % z nich dokonce nemá žádné odborné znalosti. Sny německé vlády o „návalu“ syrských inženýrů, programátorů a lékařů, kteří pozvednou Německo. tak berou za své.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

22:22 Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

Starosta pražských Řeporyjí a významný politik ODS Pavel Novotný přišel podebatovat do Studia svobod…