Tak tohle za tím stojí... Ovčáček smetl Stehlíkovou. Dříve to zkoušela i na Babiše

06.10.2021 19:53

Na nejasnosti o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana reagoval ve středu večer Jiří Ovčáček, ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky prohlášením, v němž konstatuje, že informace objevující se v současné době o zdravotním stavu prezidenta republiky se nezakládají na pravdě.

Tak tohle za tím stojí... Ovčáček smetl Stehlíkovou. Dříve to zkoušela i na Babiše
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

„Jedná se o úmyslné dezinformace nebo přímo cílené lži. Přestože byla dne 16. září 2021 zveřejněna podrobná zpráva o zdravotním stavu prezidenta republiky (Zpráva o zdravotním stavu prezidenta republiky – Pražský hrad), objevují se na toto téma opakovaně spekulace, které nemají žádný pravdivý základ,“ uvádí v prohlášení na webu Hradu.

Anketa

Vyčítáte Babišovi kauzu ,,zámek ve Francii"?

hlasovalo: 25843 lidí

Původní zdroj ZDE.

Autoři a šiřitelé těchto spekulací a dezinformací jsou podle vyjádření Ovčáčka vedeni politickým aktivismem, snahou o vlastní zviditelnění a často také nenávistí k prezidentu republiky. „Typickým příkladem je bývalá ministryně pro lidská práva paní Džamila Stehlíková, která bez jakékoliv znalosti skutečného zdravotního stavu prezidenta republiky a přístupu k jeho zdravotní dokumentaci vydává autoritativní veřejná lékařská stanoviska, která přitom nemají žádný základ ve skutečnosti.

Paní Stehlíková má podle webových stránek atestaci psychiatra. Přesto se na základě střípků informací posbíraných v médiích a vyslovených drbů dopouští dalekosáhlých závěrů z oboru interního lékařství. V nedávné době byl také bezprostředně před volbami zveřejněn její účelový lékařský posudek zdravotního stavu Andreje Babiše mladšího, který zcela popírá závěry nejvyšší české autority v oboru psychiatrie, Národního ústavu duševního zdraví,“ pokračuje.

Vystupování paní Stehlíkové považuje za typickou ukázku zneužívání lékařské autority k politickým cílům. „Prezident republiky se proto prostřednictvím svého právního zástupce obrátí nejen s žalobou na příslušný soud, ale formou stížnosti osloví též Českou lékařskou komoru,“ dodává.

Smyslem těchto kroků není prý cílená ostrakizace neodborné veřejnosti, která dezinformace šíří, či dokonce vytváří. Smyslem je apelovat na dodržování základů etiky a lidské slušnosti alespoň té části veřejnosti, u které by takové chování mělo být samozřejmým předpokladem.

„Mezi tuto část se kromě zástupců médií řadí též lékaři. Džamila Stehlíková, která dříve působila jako ministryně pro lidská práva, by více než jiní měla znát a ctít hranice etického jednání,“ uzavírá Jiří Ovčáček, ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jde o každý den. Válek je zklamaný Vojtěchem. Očkovací plán zveřejněn

14:30 Jde o každý den. Válek je zklamaný Vojtěchem. Očkovací plán zveřejněn

Příští ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a Anticovid tým budoucí vlády Petra Fialy se s…