Tak už se vymyslelo, kde budou u nás uprchlíci bydlet a kde se na to vezme

13.10.2015 7:14

Stovky uprchlíků, které Česká republika přijme, by mohly bydlet v bytech, které budou postaveny za pomoci evropských peněz. Informuje o tom server Novinky.cz.

Tak už se vymyslelo, kde budou u nás uprchlíci bydlet a kde se na to vezme
Foto: Daniela Černá
Popisek: Opravený bytový dům RPG Ostrava - Poruba
reklama

Podle něj by se pro tento účel mohly využít ty evropské peníze, které jsou určeny regionům pro výstavbu více než pěti tisíc bytů pro osoby ohrožené sociálním vyloučením.

Některé z těchto bytů by mohly připadnout legálním migrantům, kteří si zde vyřídí azyl nebo jiný typ mezinárodněprávní ochrany, píše server s odvoláním na zprávu o migraci, kterou vládě předložil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Celý text je ZDE

„V oblasti investiční politiky by mohlo být částečně využito finančních prostředků z Integrovaného regionálního operačního programu, které by měly umožnit výstavbu a pořízení více než 5000 bytů pro osoby ohrožené sociálním vyloučením,“ píše se prý ve zprávě vnitra.

Že tato možnost existuje, protože lidé přicházející do ČR jako uprchlíci by také mohli být ohroženi sociálním vyloučením, potvrdila včera ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD).

Do konce letošního roku bude přijato prvních sto běženců ze 400, k jejichž přesídlení do června 2017 se ČR přihlásila dobrovolně. Započítány v tom jsou i rodiny s nemocnými syrskými dětmi přesunutými z Jordánska.

Zároveň by měla začít relokace 1100 osob z Itálie a Řecka, ke které se ČR zavázala. V září rada ministrů vnitra proti vůli ČR přisoudila podle závazných kvót dalších 2691 osob.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…