Takhle je to s dotacemi. Hejtman Novák vysvětloval bulváru, jak to chodí

29.06.2014 6:30

Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD) v rozhovoru pro deník Blesk vysvětloval, proč hlasoval pro udělení evropské dotace svému předchůdci ve funkci Jaroslavu Palasovi. Rozkryl přitom, jak dotační proces probíhá, a na okraj poznamenal, že je pracovitý.

Takhle je to s dotacemi. Hejtman Novák vysvětloval bulváru, jak to chodí
Foto: Redakce
Popisek: Miroslav Novák (ČSSD)

Devět členů výboru regionální rady v roce 2012 odhlasovalo přidělení dotace ve výši dvaceti milionů korun na výstavbu luxusního sporthotelu u penzionu tehdejšího hejtmana Jaroslava Palase. Stalo se tak na základě doporučení kolegia hodnotitelů, přičemž výbor regionální rady neví, kdo jsou tito hodnotitelé. Vše se posuzuje pouze podle jasně stanovených kritérií, kdo je hodnotitelem, je irelevantní. Pravidla pro přidělování dotací schvaluje Evropská komise.

„Jsou otevřeny výzvy, které vyhlásí regionální rada, která spravuje evropské prostředky. V našem regionu to bylo zhruba dvacet miliard korun. V rámci této výzvy se hlásí projekty, které hodnotí nezávislí hodnotitelé podle předem daných kritérií, a následně je podle bodového hodnocení doporučují, či nedoporučují ke schválení. Tento projekt byl součástí mnoha dalších projektů v rámci rozvoje turistické infrastruktury,“ vysvětluje současný hejtman.

Vyjadřuje se i k informaci, že bylo při schvalování dotací přítomno jen devět členů výboru z patnácti. Netuší totiž, proč si bulvární deník všímá právě počtu hlasujících členů. Neví, kde bylo oněch šest chybějících lidí, a sám rozhodně nevidí jako problém, že byl na hlasování přítomen jakožto pracovitý člověk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …