Takové hyeny. Kdo má rád Rusko, ať raději nečte. Jde o spadlé letadlo a to, co říkají Češi

02.11.2015 7:26

Až v hyenismus se u některých Čechů dostala nenávist k Rusům, silně živená propagandou televize a novin. Na svém blogu na serveru iDnes.cz to tvrdí překladatel, publicista a básník Ondřej Mrázek. Zaujalo jej totiž to, že pod zprávami o pádu ruského letadla nad Sinajským poloostrovem, který si vyžádal 224 obětí, se objevily nenávistné protiruské příspěvky.

Takové hyeny. Kdo má rád Rusko, ať raději nečte. Jde o spadlé letadlo a to, co říkají Češi
Foto: thinkstockphotos.com
Popisek: Havarované letadlo, ilustrační foto

Anketa

Líbí se vám, koho Miloš Zeman vyznamenal 28. října?

hlasovalo: 8292 lidí

Podle Mrázka se u nás nenávist k Rusům dostala do stadia, že mutuje v těžkou chorobu jménem hyenismus. „Hyeny mezi námi se radují ze smrti lidí, s nimiž se zřítilo letadlo na cestě z dovolené. Jsou chvíle, kdy se stydím za to, že jsem Čech,“ píše Mrázek na svém blogu.

Celý text je ZDE.

A svěřil se s tím, že když se po pár hodinách po vydání zprávy o pádu letadla podíval do diskuze pod článek, otřásl se hnusem. „Rozum mi nebere, jak může někomu přinášet radost smrt a utrpení ostatních. Kolik cynismu v sobě musí mít někdo, kdo pod tak tragickou zprávu napíše třeba větu 'Fuj, kdyby spadlo české letadlo, tak rusofilové nebudou tak bečet'. Nebo kdo schovává svůj hyenismus za rádoby černý humor a naťuká: Nepodařený sebevražedný útok na Izrael?“ ptá se Mrázek.

Stýská si též, že „mezi odpornými hyenami, smějícími se těm 224 lidem, kteří byli ještě v půl deváté ráno naživu, se najdou i morální učitelé a hlasatelé jediné správné cesty zblbnutí propagandou z televize a novin, kteří krvelačně volají: ,Boží trest za okupaci Krymu a Ukrajiny!´ Je tohle normální? To jsme opravdu my, Češi? Opravdu nám tak vygumovali mozky? Jsme tak trapní a blbí, nebo jen navedení?“ ptá se. Podle Mrázka jde v tomto případě o nejpodlejší formu náboženského fanatismu.

Mrázek se domnívá, že tímto způsobem si zakomplexovaní jedinci lížou své duševní rány a tetelí se slastí pod ochranou anonymity. „Jenomže ta nenávist k někomu jen proto, že se narodil jinde než my a mluví jinou řečí, je přítomná všude kolem. Tudy vede cesta ani ne do pekel, ale s odpuštěním do hoven,“ dodal Mrázek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…