Takové lži. Už dost. Česká přítelkyně Alexandrovců promluvila o pádu jejich letadla

02.03.2017 7:05

Advokátka Miroslava Hustáková se na svém facebookovém profilu rozepsala o svém zklamání, které pociťuje kolem důsledků pádu letadla s armádním pěveckým sborem Alexandrovci. Ač byla velkou příznivkyní souboru, ráda jeho vystoupení navštěvovala a řadu jeho zahynulých členů osobně znala, nyní na koncerty obnoveného tělesa již nepůjde. Vadí jí totiž, že dodnes nebyla objasněna příčina pádu letadla či spekulace, že za neštěstí jsou odpovědní piloti. Dle jejího názoru také na nedávném koncertu v Moskvě oběti nedostatečně uctil Vladimir Putin.

Takové lži. Už dost. Česká přítelkyně Alexandrovců promluvila o pádu jejich letadla
Foto: Archiv M. Hustákové
Popisek: Miroslava Hustáková

„Tak jako jsem už napsala, že nechci rozebírat, proč spadlo letadlo s Alexandrovci, tak musím čestně říct, že je zbytečné mi psát o volné vstupenky na jejich koncerty. Sama se na ně nechystám, pokud nebudou provedeny zásadní změny, v což nevěřím, tak se na ně už podívat nepůjdu,“ zkonstatovala úvodem Hustáková. Kamarádi prý za ní přijdou stejně, uvidí je tak mimo koncert. „Svoji účast bych cítila jako podporu něčeho, co už podporovat nechci,“ dodala s tím, že na svých 64 známých a kamarádů, kteří zahynuli při leteckém neštěstí, nezapomene.

„Jsem velmi ráda, že příbuzní členů souboru se na svých zdech omlouvali pilotům havarovaného letadla za lži o tom, že snad mohou za pád letadla. Stovky dalších příbuzných a přátel nikdy nezapomenou; a nemyslím si, že se s vyřešením, nebo spíše s nevyřešením smrti jejich blízkých někdy smíří. Patřím k nim, proto na koncerty jít nechci,“ uzavřela svůj příspěvek.

V diskusi pak dodala další důvody. „Z vašeho oblíbence se pochovával kousek průdušek, opravdu kousínek. V podstatě stejně jako u naprosté většiny. Jen kousek vnitřností, co se přilepil na vnitřek letadla a byl seškrábán. To, co jsem zažila teď v Moskvě, už zažít nechci. Prezident Putin v projevu o nich neřekl ani slovo.“ Vadí jí to, že Putin podle jejího názoru nikdy neřekne pravdu. „Kdyby chtěl, už to udělal. To je jeden z důvodů, proč do Ruska už jet nechci. Živý symbol Ruska musí být chráněn jinými symboly. Kdo to nedělá, vždycky měl osud jako předchůdci se stejnou chybou,“ podotkla.

Anketa

Udělala ODS na Vysočině chybu, když nedala Miroslavu Němcovou na 1. místo kandidátky?

6%
94%
hlasovalo: 5666 lidí

„Obdivuji naivní optimismus mnohých. Pořád jsem četla komentáře, jak se všechno vyjasní po 20. lednu. Odpověděla jsem nevyjasní a nevyjasnilo. Každý, kdo pochopit chtěl, tak mohl. Kdo nechce nebo není schopen, tak ani za 10 let,“ dodala.

Znovu pak zopakovala svůj názor ohledně účasti na koncertech. „Já přece neříkám, aby někdo nechodil na jejich koncert. Jen jsem sdělila, že já nepůjdu a proč nepůjdu. Vstupenky dostalo při minulém turné v každém městě pár lidí z Facebooku a už ode mne nedostanou.Budou si je muset zajistit jinak, já už nebudu moci,“ podotkla závěrem.

,,Dobré řešení je sdělit čestně jak a proč došlo k pádu letadla," sdělila později na námitky svých facebookových přátel.

Svými příspěvky tak Hustáková dává najevo, že nesouhlasí s tím, že by za neštěstím měla stát chyba pilotů. Jak ostatně uvedla krátce po nehodě, nevěří ani tomu, že by za tragédií byla technická závada (psali jsme ZDE). Samo ruské ministerstvo obrany zatím informace o chybě pilotů, které přinášejí ruská média, nepotvrzuje. V současné době se v rámci vyšetřování chystají simulace pádu letadla ve specializovaném armádním zařízení.

Celý příspěvek Miroslavy Hustákové:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepřítel Zemana sdělil své úmysly. A Pražský hrad udeřil

9:44 Nepřítel Zemana sdělil své úmysly. A Pražský hrad udeřil

Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který byl za hnutí STAN zvolen do Senátu za obvod Brno-měs…