Takové srovnání. Po sjezdu ČSSD padl vtip na ministryni

03.03.2019 19:00

Ke sjezdu sociálních demokratů se v průběhu uplynulých dní vyjadřoval občanskodemokratický poslanec Jan Zahradil. Například se zamyslel nad tím, zda ČSSD pozvala i bývalého předsedu strany Bohuslava Sobotku, ale hovořil i o výsledcích sjezdu.

Takové srovnání. Po sjezdu ČSSD padl vtip na ministryni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

„Celkem nic mi do toho není, ale... myslíte, že ČSSD pozvala na svůj víkendový sjezd také B. Sobotku? Byl to přece jen, po Zemanovi, druhý sociálnědemokratický premiér, který dotáhl celé volební období. Pravda, také ‚dotáhl‘ svou partaj z 20 % na 7 % a na rozdíl od nás k tomu ani nepotřeboval asistenci Ištvana, Šlachty a zakukleného komanda ve Strakovce. Stačilo mu na to blouznění o ‚moderní levicové proevropské straně‘, které jak vidno ještě neskončilo,“ poznamenal Zahradil v pátek před zahájením sjezdu.

„Petříček je můj favorit. Ten tu partaj dorazí,“ poznamenal pak následně Zahradil v diskusi.  A dodal, že Špidla, Prouza, Marksová a dnes Petříček a Maláčová jsou zkrátka nepoučitelní.

Následně Zahradil také sdílel snímek ze zahájení sjezdu. 

„Pozor! Pohov. Pobavilo. Mám ve FB přátelích taky pár členů a voličů ČSSD, takže – nějaký komentář k tomuto úvodu sjezdu vaší partaje? Jinak jsem to nesledoval, jen jsem někde četl výrok pana Hamáčka, že prý nacionalisté a populisté se chystají zničit Evropu. A zaregistroval jsem duo Maláčová/Petříček coby nové místopředsednictvo strany. Fakt to není moje věc. Ale zjevně vůbec nic nepochopili,“ podotkl.

 

Dnes pak přidal ještě jeden komentář. „Velká koalice eurosocialistů a eurolidovců teď bude pár týdnů markýrovat vzájemný volební souboj. Stejně tak jejich české odnože. A tak čeští socialisté o víkendu stavěli domečky z krychlí svých ‚úspěchů‘ pod dohledem své nové reinkarnace Marie Kabrhelové (nahoře). A čeští lidovci podepisovali volební koalici ‚Viribus Unitis‘ s monarchisty pod dohledem svého exministra pro styk s exkrajany (dole). Jejich evropští šéfové se ovšem nemohou dočkat, až si zase po eurovolbách padnou do náruče a vyrobí nějakého nového Junckera a novou Mogheriniovou. Můžete jim v tom spolu s námi zabránit 24.–25. května,“ sdělil. Marie Kabrhelová byla československá politička Komunistické strany Československa a předsedkyně Československého svazu žen. Byla také poslankyní Sněmovny národů Federálního shromáždění za normalizace. 

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

4:44 Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

CHARTA 77 Jak už ParlamentníListy.cz napsaly mnohokrát, socialistická tajná policie měla špicly prak…