Takže oslavu na Staromáku platili Horáčkově agentuře daňoví poplatníci. Ať žije republika! Hašek se naštval

29. 10. 2016 18:35

Michal Hašek si přečetl slova bývalého kancléře Iva Mathého a neudržel se. Na sociální síti Facebook se důrazně zastal Kosova a nenechal nit suchou na Severoatlantické alianci pod vedením USA. Stranou jeho pozornosti nezůstala ani alternativní oslava státního svátku na Staroměstském náměstí, která byla slovy Haška hrazena ze státních peněz.

Takže oslavu na Staromáku platili Horáčkově agentuře daňoví poplatníci. Ať žije republika! Hašek se naštval
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Michal Hašek
reklama

Ivo Mathé v rozhovoru pro Seznam.cz prozradil, že Miloš Zeman jako premiér vetoval jedno vyznamenání, které se chystal udělit prezident Václav Havel. Ačkoli nevyslovil žádné jméno, zkritizoval Miloše Zemana za to, jak v roce 1999 hájil Srbsko v době náletů NATO na tuto zemi.  

„Premiér Zeman nekontrasignoval jednu zahraniční osobnost,“ řekl zcela nečekaně Mathé v rozhovoru, když komentoval letošní udělování státních vyznamenání. Odmítl prozradit, koho se to týkalo. „Argument Miloše Zemana byl tehdy směšný. On byl milovník Srbů, takže když došlo k bombardování Srbska, tak to považoval za nepřijatelné. Ale já jsem tam byl s Havlem se podívat v tom Kosovu a ti Srbové tam napáchali neuvěřitelné věci. To se ale nikdo nenamáhal zjišťovat,“ posteskl si Mathé.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Hašek předestřel zcela opačný pohled. „Kosovo uznala vláda ČR bez mandátu Poslanecké sněmovny na návrh Karla Schwarzenberga. Argument pana Mathé o tom, že Miloš Zeman měl rád Srby, je ve skutečnosti bodem PRO Miloše Zemana, bombardování Jugoslávie NATO považuji za jednu z největších chyb, které NATO pod vedením USA udělalo v Evropě v 90. letech, připomínám mj. pozdější osvobození Slobodana Milosevice mezinárodním trestním tribunálem a kšefty bývalých amerických generálů a politiků v Kosovu...,“ napsal končící jihomoravský Hejtman.

A tím ani zdaleka neskončil. Pár slov totiž napsal i k oslavám státního svátku v podhradí na Staroměstském náměstí. Akci, na které se sešly tisíce lidí, moderoval textař Michal Horáček, jenž pravděpodobně bude kandidovat na prezidenta.

„Takže jednoduše. Antizemanovskou oslavu 28. října na Staromáku zaplatil Gazdík z peněz daňových poplatníků /STAN dostává státní příspěvek/. Zaplatil ji Horáčkově agentuře, která zajišťovala produkci. Ať žije republika!!!“ napsal Hašek.

Narážel tím na zprávu serveru Seznam.cz, kde se občané mohou dočíst, že oslavy platila Palackého univerzita v Olomouci a Starostové a nezávislí v čele s Petrem Gazdíkem. Obě tato uskupení získávají finanční prostředky i ze státního rozpočtu, tedy z peněz daňových poplatníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babišův syn si dopisoval s Pavlem Šafrem: Otec byl vždy falešný a zlý. Zrůda, primitiv. Strach nemám, je to srab

17:51 Babišův syn si dopisoval s Pavlem Šafrem: Otec byl vždy falešný a zlý. Zrůda, primitiv. Strach nemám, je to srab

Andrej Babiš mladší poskytl rozhovor šéfredaktorovi serveru Forum24.cz Pavlu Šafrovi. Byl to rozhovo…