Tanky na ulících tady nikdo neviděl, tedy kromě památníků. Na ozbrojence s kulometem skoro nenarazíte. Přinášíme slova Krymčanů bez cenzury

06.08.2018 15:50 | Zprávy

REPORTÁŽ Bez referenda a připojení k Ruské federaci by nás Ukrajinci postupně pozabíjeli. Nebylo vyhnutí. Vodní a hospodářská blokáda Krymu jsou toho důkazem. Ještě, že jsme vše přečkali a teď už se bude dařit stále lépe. Takto hovoří obyvatelé poloostrova Krym, s nimiž reportér ParlamentníchListů.cz mluvil přímo na místě.

Tanky na ulících tady nikdo neviděl, tedy kromě památníků. Na ozbrojence s kulometem skoro nenarazíte. Přinášíme slova Krymčanů bez cenzury
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Sevastopol na Krymu

"Z Ukrajiny nás pořád urážejí, ale nic jiného nezmohou. Je dobře, že máme takhle dobrého prezidenta," řekne prodavačka v sevastopolském nonstopu, kde se dveře se zákazníky netrhnou, a ukáže na obrázek Vladimira Vladimiroviče Putina na zdi. Na prodej jsou zde veškeré nápoje a různé potraviny, jen alkohol se po desáté večer podle zákona už neprodává.

Krym je pod sankcemi, takže pro člověka z Evropské unie zde platí i řada dalších omezení. Mobilní telefony, internet či bankovní karty nefungují. Musíte mít ruského operátora a ruskou kartu.

Sevastopolské průpovídky

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

19:50 Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

Spolek Milion chvilek pro demokracii v čele s Mikulášem Minářem dnes odpoledne svolal pochod na podp…