Taxikáři blokují ulice, žádají minimální ceny

07.03.2012 16:12

Několik desítek taxikářů, kteří se účastní dnešní protestní jízdy, zablokovalo svými auty ulice kolem pražského magistrátu na Mariánském náměstí. Na místě zasahuje policie. Některé z řidičů pokutuje za hlasité troubení. Taxikáři chtějí podpořit výzvu za zavedení minimálních cen za kilometr jízdy v hlavním městě. Vedení Prahy ale jejich návrh odmítá.

Taxikáři blokují ulice, žádají minimální ceny
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Prahou se prohnala protestní jízda taxikářů. Nelíbí se jim, že není magistrátem stanovena minimální cena za kilometr
reklama

Na protestní jízdu vyrazili taxikáři kolem 13:30 ze Strahova. Požadují, aby Praha zavedla minimální cenu ve výši 24 korun za kilometr. Karel Holcman z Asociace koncesionářů v taxislužbě tvrdí, že je to jediná cesta jak nastavit rovné podmínky. Upozornil, že v Praze existuje takzvaná příležitostná smluvní přeprava, která ale není regulovaná a nikdo ji nekontroluje. Provozovatelé taxislužeb přitom musí plnit magistrátní požadavky, třeba na úroveň, vzhled a stáří vozidla. Hlavní město v současnosti reguluje pouze maximální cenu, která činí 28 korun.

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) zavedení minimální ceny nepodporuje. Platná legislativa podle něj navíc takový krok ani neumožňuje. "Byli bychom sami proti sobě a cestujícím, kdybychom o takovémto požadavku vůbec uvažovali," uvedl v tiskovém prohlášení primátor. "Já chci naopak prosadit přísnější metr na provozovatele taxislužby, nikoliv jim pomáhat omezit konkurenci a volnou soutěž, kterou by minimální cena zničila," doplnil.

Výzvu už v pondělí přinesli zástupci dvou taxislužeb na magistrát. Kvůli požadavkům provozovatelů taxislužby v Praze vznikla také petice, kterou podepsaly stovky řidičů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: aš, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kosovo je... Albánie? Na stole v Bruselu přistál papír, ke kterému se nikdo nezná

19:40 Kosovo je... Albánie? Na stole v Bruselu přistál papír, ke kterému se nikdo nezná

Do médií unikl tajný neoficiální dokument od slovinské vlády, který pro účely jednání za zavřenými d…