Teď nebo nikdy, vyhlásila duhová neziskovka nátlak na poslance. Na které nejvíc? Budete překvapeni

23.02.2024 17:30

Iniciativa Jsme fér vyzývá občany, aby oslovili poslance a poslankyně a podpořili tak hlasování v Poslanecké sněmovně o rovném manželství pro všechny. „Teď nebo nikdy. Opravdu je nejvyšší čas oslovit poslance a poslankyně. Zítra už může být pozdě," píše iniciativa na svém webu. Hlasovat by se mělo ve Sněmovně příští týden.

Teď nebo nikdy, vyhlásila duhová neziskovka nátlak na poslance. Na které nejvíc? Budete překvapeni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Duhový průvod na Letenskou pláň završil LGBT+ festival Prague Pride

„Po celém legislativním procesu ve Sněmovně zde dojde na finální hlasování o tom, zda rovné manželství ano, nebo ne. Poslanci a poslankyně budou hlasovat o tom, zdali pošlou zákon o manželství pro všechny páry k projednávání do Senátu. Proto TEĎ (a ne až později) potřebujeme opravdu VÁS všechny, protože bez vaší pomoci se rovné manželství neobejde. Zvažovali jste už někdy, že poslance či poslankyni oslovíte, ale ještě jste se k tomu neodhodlali? Tak teď už opravdu neváhejte. Pokud se rovné manželství nepodaří prosadit, naše situace ve společnosti se může zhoršit," vyzývá iniciativa Jsme fér na svém webu.

„Pokud chcete, aby manželství pro všechny páry poslanci a poslankyně schválili, musíte jim to dát vědět. Zákonodárci a zákonodárkyně potřebují slyšet vaše osobní příběhy a důvody, proč si přejete vy a vaši nejbližší, aby už konečně bylo uzákoněno manželství pro všechny páry i v Česku. Už jste poslance nebo poslankyni oslovili nebo se s nimi setkali? Nevadí, určitě to zopakujte," vyzývá iniciativa, aby lidé posílali poslancům například osobní fotografie a příběhy. Na webu také přikládají kompletní adresář všech poslanců a poslankyň.

„Ve středu se asi bude hlasovat o Manželství pro všechny. Buď se přijme nebo pohřbí. Teď je třeba jednat. Kdo není lhostejný, pošlete v pondělí poslancům mail, aby zvedli ruku pro. Je třeba přesvědčit jich 20, hlavně za ANO. Tady návod a adresy poslanců," sdílel na svém twitterovém profilu stránky iniciativy publicista Petr Janyška.

„Výsledek leží v rukou poslanců ANO. Pro budou hlasovat asi všichni STAN, TOP 09 a Piráti, jak to udělali v 1. čtení. ODS, KDU a SPD proti. V 1. čtení hlasovalo 21 ANO pro, je jich celkem 71, část není definitivně rozhodnuta. Chce to ještě 20, aspoň aby odešli a snížili tak kvorum," dodal Janyška.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

22:30 Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

Víte, že konferenci konzervativců Viktora Orbána nebo Nigela Farage zakázal v Bruselu komunální star…