Ten by odborně neprošel. ,,Neministr", kterého nechce Zeman: Zlé info

18.11.2021 8:36 | Ze sítí

Komentátor Petr Kamberský si rýpl do České televize. A poněkud přitom popletl jméno jednoho z kandidátů na ministra. Nahlédněte.

Ten by odborně neprošel. ,,Neministr", kterého nechce Zeman: Zlé info
Foto: Screen TN.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s Reyem Korantengem

Petr Kamberský z Lidových novin by rád věděl, zda bude Česká televize k ministrům vlády Petra Fialy stejně tvrdá, jako byla např. ke končící ministryni financí za hnutí ANO Aleně Schillerové, kterou zkoušela z angličtiny.

„Nová vláda je složena, řekl bych, až nadprůměrně kompetentně. Jen mne zajímá, zda bude ČT zkoušet Stanjuru z angličtiny (jako vyjeli na Schillerovou) a pak mne fascinuje, že nikomu nevadí nekompetentní Bc. Jakub Lipavský coby ministr zahraničí, jenž by ani nesměl být diplomatem,“ rýpl si Kamberský na Twitteru do České televize i do možného ministra zahraničí Lipavského, jenž se však nejmenuje Jakub, nýbrž Jan.

Kamberský v ráži

Připomněl, jaké podmínky musí splňovat kandidát na velvyslance.

„Dle zákona ambasador musí mít mgr a výš. Na to lze kašlat v případě demokratického mandátu (jenž ale nemá), nebo udělit výjimku na základě praxe, zkušeností etc. Jediná zkušenost JL jsou 4 roky práce v zahraničním výboru, což je dle mého nedostatečné na tak důležitý post,“ doplnil ještě.

Nakonec konstatoval, že proti Lipavskému nechce vést osobní válku.

„Prostě mne baví ten dvojí metr a nekritičnost, nevedu proti JP osobní džihád,“ uzavřel palbu do pravděpodobného příštího ministra.

Kamberský v ráži
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…