Pavel Novotný, výkladní skříň ODS! Ben Kuras odpovídá na sprosté urážky

19.09.2020 11:51 | Zprávy
autor: kas

Přestřelka odstartovaná v pravidelné rubrice PL spisovatele Benjamina Kurase pokračuje. Poté, co na něj Novotný vystřílel celou zásobu sprosťáren, se ke slovu dostává opět spisovatel. Domníval se, že by Novotný mohl mít po otci smysl pro humor. Ale zřejmě se bere vážně. „Ten narcis si dokonce o sobě vede monitoring, aby mu neuniklo, co se kde o něm špitne a zřejmě tráví daňovými poplatníky placený čas se jím denně probírat,“ poznamenal Kuras. A dodal, že pokud někdo potřeboval důkaz nepříčetnosti, to, čím ho Pavel „výkladní skříň ODS“ Novotný zahrnul, postačí.

Pavel Novotný, výkladní skříň ODS! Ben Kuras odpovídá na sprosté urážky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spisovatel a publicista Benjamin Kuras

Ve svém pravidelném čtvrtečním Obzoru komentoval spisovatel a překladatel Benjamin Kuras mnohé. Porušil však svou zásadu, že nebude komentovat českou politiku, a vyjádřil se k působení starosty Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). „Nedovedu si představit typ Pavla Novotného v politice žádného jiného státu, tedy s výjimkou možná nějaké Lidové republiky Unga-Bunga. Znám dobře jeho tátu jako vtipného a vystupováním noblesního pána, tak o to víc mně chápání tohoto fenoménu uniká.

Jednu dobu jsem si myslel, že to je specifická, originální, dobře vymyšlená a dobře hraná role nějakého šaška z commedie dell´arte, který schválně drmolí tak, aby mu z poloviny nebylo rozumět a z té druhé poloviny provokoval. Ale čím dál víc si myslím, že taková role by ke zvládnutí vyžadovala mnohem vyšší intelekt, který by alespoň občas tou rolí prosvítal, jakoby spiklenecky pomrkával, hele tohle byl fór, neberte to vážně. Ten tam ale chybí. V poslední době se mně zdá, že se začal sám brát vážně, a tím se stává případem psychiatrickým.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…