Server píše o tom, že Omnipol měl v plánu dodat „olétaný“ stroj po čečenském ropném magnátu Musovi Bažajevovi. Po těchto zveřejněných informacích nastal ale velký obrat. Jak píše web, Omnipol z nabídky vycouval a ministerstvu oznámil, že zmíněný letoun už nemá k dispozici a ministerstvu nabídl, že dodá letoun jiný. Takovou změnu ale zákon neumožňuje, takže nabídka Omnipolu byla z tendru vyražena a celá soutěž bude zrušena.
Musa Bažajev a jeho rodina, kteří ovládají firemní skupinu Alliance Group, jsou dle Forbesu v první desítce nejbohatších ruských podnikatelů s majetkem 1,2 miliardy dolarů. Musa se svým bratrem Mavlitem zdědili obrovský majetek od svého bratra, který v roce 2000 zemřel při letecké havárii.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tan