Tepličtí soudci válčí se svým předsedou. Naschvály jako ze školních lavic

23.04.2011 16:08

V Teplicích se rozhořel spor jako ze školních lavic. Tamní soudci se nesnesou se svým předsedou Romanem Dobešem a vzájemnou nevraživost řeší naschvály.

Tepličtí soudci válčí se svým předsedou. Naschvály jako ze školních lavic

Předseda Dobeš si proti sobě poštval soudce novými pořádky. "Někteří soudci nebyli zvyklí dodržovat pracovní řád," vysvětlil serveru iDNES.cz.

Jejich pružná pracovní doba se pod Dobešovým vedením sjednotila. Teď musí být v práci od osmi do dvou hodin odpoledne. To se ale některým soudcům nelíbí a kompenzují si to různými naschvály. Kdosi například využil shodného přijímení předsedy a ministra školství Josefa Dobeše a na veřejnosti přístupné místo pověsil nástěnku s titulky jako "Dobeš se schází s extremisty" nebo "Dobeš se směje rezignaci". Na dámských záchodech pak například ležel exkrement a podobně.

Vadí mu všechno, brání se soudci

Soudci se brání, že je Dobeš zbytečně a schválně "buzeruje". Jedním ze soudců je Pavel Kras. "Několikrát jsem ho upozornil na nevhodné oblečení. Vyzval jsem ho, aby si uklidil nepořádek a zbytky jídla na stole v kanceláři. Nevhodná jsou podle mě rovněž schémata splachovacích zařízení na stěnách jeho kanceláře," stěžoval si na Krase Dobeš.

Ten se ovšem brání. "Předseda soudu bez mého vědomí chodil do mé kanceláře fotit právě použité talíře. Písemně mi nařídil sejmout ze zdí mnou malované obrazy kopírující schémata vodních zařízení, jinak visících v každém vagoně Českých drah. To jsem odmítl," řekl serveru. "Předseda soudu se ani netají tím, že si na mne vede soukromou složku jakýchsi domněle kompromitujících materiálů zřejmě zachycujících zejména mé působení na hudební scéně. Název naší kapely Spolčení hlupců jsme vskutku nemohli vybrat lépe."

Podle některých si Dobeš v situaci, kdy nebylo ani na výplaty, zařídil kancelář za 200 tisíc a podobně. Rovněž na něj bylo podáno trestní oznámení kvůli údajné zpronevěře a porušení povinností při správě cizího majetku. Pochybení se ale neprokázalo.

Čtěte:

Kubera rozesmál Moravce. Teplice jsou boží, zdůrazňoval

Paroubkovi se stěhují do Teplic. Uklízejte po psovi, vzkazuje Kubera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…